عکس

تیم والیبال شهرداری ورامین با پیروزی قاطع برابر میزبانش فولاد سیرجان همچنان در صدر جدول لیگ برتر ایستاد و در شهرآورد آذربایجانی‌ها، شهرداری تبریز نخستین بردش را جشن
تیم والیبال شهرداری ورامین با پیروزی قاطع برابر میزبانش فولاد سیرجان همچنان در صدر جدول لیگ برتر ایستاد و در شهرآورد آذربایجانی‌ها، شهرداری تبریز نخستین بردش را جشن
عکس
تاریخ نشر : ۱۸:۳۰:۲۶, ۲۵ دی ۱۳۹۵

اعلام فراخوان ثبت نام دهمین دوره مسابقات سراسری برادران دارالقرآن امام علی(ع)

اعلام فراخوان ثبت نام دهمین دوره مسابقات سراسری برادران دارالقرآن امام علی(ع)

گردآوری جی نیوز : ‪ محمد انصاری موسس و مدیرعامل دارالقرآن امام علی(ع) با اعلام این خبر اظهار داشت: این مسابقات قرآنی در پنج رشته حفظ کل حفظ بیست جزء حفظ ده جزء قرائت و ترتیلخوانی قرآن کریم در دو مقطع سنی زیر شانزده سال و بالای آن ویژه برادران برگزار خواهد شد.

وی افزود: این مسابقات از تاریخ 25 بهمن ماه مقارن با ایام شهادت حضرت فاطمه(س) شروع و تا بیست و نهم بهمن ماه سال 1395 ویژه برادران در مرکز فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع در تهران - بهارستان – چهارراه سرچشمه – یادمان شهدای هفتم تیر برگزار خواهد شد.

انصاری گفت: زمان ثبت نام از اول بهمن ماه آغاز شده و تا آخر روز دهم بهمن ماه ادامه خواهد داشت .

موسس و مدیرعامل دارالقرآن امام علی(ع) گفت: داوطلبان بایستی برای شرکت در این مسابقات ابتدا به سایت دارالقرآن علامه طباطبایی www.dqat.ir مراجعه کرده و فرم های ثبت نام را پر کرده و پس از پایان فرصت ده روزه ثبت نام از صبح یازدهم بهمن ماه جهت چاپ کارت شرکت در جلسه به سایت مراجعه کنند زیرا در زمان حضور در مسابقات داشتن کارت چاپ شده ثبت نام الزامی است ضمنا  تاکید شده است که داوطلبان بایستی در زمان تعیین شده به سایت مراجعه و ثبت نام نمایند بدیهی است که پس از پایان مهلت ثبت نام به هیچ عنوان زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

جوایز حد نصاب ها

وی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات کلیه حافظان کل قرآن کریم که حدنصاب نود امتیاز را در صحت حفظ از یکصد امتیاز بیاورند مبلغ ششصد هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد همچنین حافظان بیست جزء ده جزء و پنج جزء  در صورت اخذ حدنصاب نود امتیاز از یکصد امتیاز در صحت حفظ به ترتیب مبالغ چهارصدهزار تومان سیصد هزار تومان و دویست هزار تومان دریافت خواهند کرد.

انصاری افزود: داوطلبان رشته های قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب هشتاد امتیاز از یکصد امتیاز به ترتیب مبالغ چهارصد هزار تومان و سیصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

موسس و مدیرعامل دارالقرآن امام علی(ع) اضافه کرد: کلیه حافظان قران در همه رشته ها در صورتی که حد نصاب حسن حفظ آنها بین 85 تا 90 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده فوق را دریافت می کنند؛ همچنین قاریان و مرتلان قرآن که حد نصاب امتیاز آنها از 75 تا 80 باشد نیز نصف جوایز اعلام شده را دریافت می کنند.

وی تاکید کرد: کلیه داوطلبان شرکت کننده از استان های تهران و البرز لازم است در مراسم اختتامیه که با صرف ناهار در ظهر روز جمعه بیست و نهم بهمن ماه در همان محل برگزار خواهد شد حضور داشته باشند و جوایز حد نصابی آنها بصورت نقدی در همان جلسه تقدیم خواهد شد.

جوایز نفرات برتر مسابقات

مرتضی نجفی قدسی مسئول برگزاری مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) نیز در خصوص جوایز نفرات برتر این مسابقات اظهار داشت: نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ سه میلیون تومان نفرات دوم مبلغ دو میلیون و پانصد هزار تومان و نفرات سوم مبلغ دو میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهندکرد.

وی ادامه داد: در رشته حفظ بیست جزء قرآن نیز نفرات اول مبلغ دو میلیون تومان نفرات دوم یک و نیم میلیون تومان و نفرات سوم یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان دریافت خواهند کرد همچنین در رشته حفظ ده جزء نیز نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و پانصد یک میلیون و دویست و پنجاه و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

نجفی قدسی افزود: در رشته قرائت قرآن کریم نیز نفرات اول تا سوم به ترتیب مبالغ دو میلیون یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار و یک میلیون و پانصد هزار تومان دریافت خواهند کرد همچنین در رشته ترتیلخوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و پانصد یک میلیون و دویست و پنجاه و یک میلیون تومان به عنوان جایزه دریافت می کنند.

وی اضافه کرد: نفرات اول مسابقات سال های قبل تا دو سال در همان رشته نمی توانند شرکت کنند مگر اینکه در رشته دیگری ثبت نام کنند.

نجفی قدسی تاکید کرد: شرکت کنندگان در رشته های حفظ قرآن تنها در یک رشته آن می توانند شرکت نمایند ضمنا حافظان قرآن می توانند در رشته قرائت قرآن (تحقیق) داوطلب شوند ولیکن قاریان صرفا باید یکی از رشته های قرائت و یا ترتیل خوانی را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان در رشته ترتیل خوانی نمی توانند در رشته های حفظ شرکت نمایند و یا بالعکس چرا که یک حافظ عملا در هنگام آزمون ترتیل خوانی می کند و همان مواد امتحانی را دارا است.

مسئول برگزاری مسابقات دارالقرآن امام علی(ع ) در پایان گفت: در مدت حضور داوطلبان در ایام مسابقات پذیرایی کامل صبحانه ناهار و شام بعمل خواهد آمد ولیکن در خصوص اسکان داوطلبان این دارالقرآن تعهدی نخواهد داشت .

 

پایان پیام/345