عکس
عکس
تاریخ نشر : ۲۰:۳۰:۳۴, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

درگذشت آیت‌الله فقیه سبزواری در قم

درگذشت آیت‌الله فقیه سبزواری در قم

گردآوری جی نیوز : ‪

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ـ آیت الله سید صادق فقیه سبزواری که چندی پیش به دلیل مشکلات تنفسی و ریوی در بخش ICUبیمارستان آیت الله العظمی گلپایگانی بستری شده بود، بعد از ظهر امروز دوشنبه 29 خردادماه درگذشت.

آیت الله حاج سید صادق فقیه سبزواری، چهارمین فرزند روحانی، آیت الله العظمی حاج میرزا حسین فقیه سبزواری از علمای بزرگ خراسان است که پس از اتمام تحصیلات ابتدایی، با اشراف و تشویق پدر بزرگوارشان به کسوت روحانیت در آمد و از محضر ادیب نیشابوری ( ادیب دوم ) و آیت‌الله حاج میرزا احمد مدرس، کسب فیض کرد.
با اتمام دوره سطح حوزه در مشهد ، به قصد ادامه تحصیل و طی مدارج عالی علمی در نجف اشرف ، راهی عراق شد .

آیت‌ الله فقیه سبزواری در طول یک سال اقامت در نجف و کربلا؛ و کسب فیض از محضر اساتید برجسته، در سال 1331 شمسی عراق را ترک و به سوی قم به عنوان پایگاه مرجعیت و روحانیت شیعه در جوار مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه (س) عزیمت کرد.

وی با ورود به قم و افکندن رحل اقامت در این شهر مقدس ، محضر بزرگانی چون مرحوم آیت‌الله عبدالنبی عراقی، آیت الله صدر، آیت الله حجت، آیت الله حاج میرزا حسین بروجردی و سایر بزرگان آن روزگار را درک کرد و مدت 9 سال تا سال 1340، سال رحلت مرحوم آیت الله حاج میرزا حسین طباطبایی بروجردی، در درس خارج آن مرجع یگانه حضور یافت .

آیت‌ الله فقیه سبزواری پس از رحلت آیت‌الله بروجردی، از خرمن فقه و اصول مراجع شهیر و مبرّز همچون آیت‌الله سید محمد رضا گلپایگانی، آیت‌الله حاج شیخ محمد علی اراکی ، آیت‌الله مرعشی نجفی، آیت‌الله شریعتمداری ، آیت‌الله سید محمد محقق داماد و امام خمینی (ره)، خوشه‌ها چید و به رتبه اجتهاد رسید.

.............
پایان پیام/ 268