عکس

محققان یک دستگاه تشخیصی بر پایه گوشی هوشمند ابداع کرده‌اند که به پزشکان امکان می‌دهد آزمایش‌هایی را انجام دهند که انجام آنها در مناطق فقیرنشین و ارسال نمونه‌ها به
عکس
تاریخ نشر : ۲۰:۳۶:۴۱, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

رفتار و گفتار اعضای خانواده مؤثّرترین عامل گرایش جوانان به دین است

گردآوری جی نیوز : ‪ رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن( ) از کردستان اظهار کرد: جوانان سرمایه های عظیم یک جامعه آینده سازان نظام و افتخار آفرین مردم‌اند. و باید گفت جامعه‌ای سالم است که جوانانی سالم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های مهم تربیت سالم آشنایی جوانان با آموزه‌های دینی و بایدها و نبایدهاست افزود: بایدها و نبایدهای دین به مثابه نسخه دکتر است که انسان را از بیماری‌ها نجات می‌دهد و نتیجه آن ایجاد جامعه‌ای قانون‌مند متمدّن و سالم است.

حجت‌الاسلام منتشلو با اشاره به اینکه خانواده به‌عنوان نخستین کانون تعلیم و تربیت نقش عمده‌ای در برقراری ارتباط جوان با دین دارد اعلام کرد: ستون فقرات دین‌مداری در خانواده شکل می‌گیرد و رفتار و گفتار اعضای خانواده مؤثّرترین عامل گرایش جوانان به دین است.

وی با تأکید بر اینکه همه مردم به ویژه جوانان باید با دین بیشتر آشنا شوند عنوان کرد:  زندگی بدون ایمان و دین رنج‌آور است.
البته همه مردم به طور فطری دین‌گرا هستند ولی این امر در اثر برخی عوامل کم رنگ و گاهی در برخی موارد فراموش می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج یادآور شد: راه برون رفت از معضلات اجتماعی را تربیت عقلانی جوانان دانست و عنوان کرد: برای تقویت باورهای دینی جوانان و نوجوانان رشد عقل و اندیشه آنان ضروری است چراکه تربیت عقلانی اگر به صورت درست اجرا شود و به شکوفایی فکر انسان منتهی می‌شود.