عکس

محققان یک دستگاه تشخیصی بر پایه گوشی هوشمند ابداع کرده‌اند که به پزشکان امکان می‌دهد آزمایش‌هایی را انجام دهند که انجام آنها در مناطق فقیرنشین و ارسال نمونه‌ها به
عکس
تاریخ نشر : ۲۰:۴۶:۴۷, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

لیله القدر لطف عظیم الهی به امت پیامبر است

گردآوری جی نیوز : ‪  امام جمعه مریوان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن( ) از کردستان اظهار کرد: در دهه آخر ماه مبارک رمضان هستیم دهه‌ای که در آن لیله القدر وجود داردشب هایی که عبادت در آنها به مراتب ثواب مضاعف دارد و به فرموده امهات المومنین پیامبر گرامی اسلام(ص) با آمدن این دهه خود را آماده می‌کرد و شب‌هایش را به قیام می‌گذراند و زن و بچه‌هایش را هم برای عبادت بیدار می‌کرد.

وی افزود: در فضیلت این شب‌های مبارک سوره قدر نازل شده است شبی که در آن تمامی مقدرات سنجیده می‌شوند از مرگ و زندگی از فقر و ثروت از رزق و روزی.شبی که قرآن در این شب به صورت یکجا بر قلب نبی فرود آمد شبی که عبادت در آن از هزار شب بهتر است و تقریبا معادل ۸۳ سال و ۴ ماه است.

امام جمعه مریوان اعلام کرد: در این شب ملائکه به همراه جبرئیل به امر خداوند نازل می شوند و در زمین به دنبال مومنان خالص می‌گردند مؤمنانی که با هدف عبادت می کنند و به خداوند تصدیق دارند و طالب ثواب الهی هستند.

وی بیان کرد: به راستی لیله القدر لطف عظیم الهی به امت پیامبر است اما حالاتی وجود دارد که انسان را از این لطف بی بهره و محروم می کنند که باید از آنها اجتناب کرد.

ماموستا شیرزادی در ادامه با اشاره به برشماری گناهانی که باعث محرومیت از فضیلت لیله القدر می‌شوند و افزود: یکی از این گناهان که باعث محرومیت از ثواب لیالی قدر می شود شرک است چرا که شرک انسان را بدبخت می کند.

وی با اشاره به اینکه دیگری کینه و عداوت و خصومت است که کینه ایمان را می زداید یادآور شد: عاق والدین ظلم بر نفس خود و هم بر دیگران تکبر و خود برتربینی از دیگر مواردی است که فرد را از برکات لیله القدر محروم می‌کند.