عکس
عکس
تاریخ نشر : ۲۰:۵۰:۵۲, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

شب قدر زمان تقدیر دلهای زنده به توبه حقیقی است

شب قدر زمان تقدیر دلهای زنده به توبه حقیقی است

گردآوری جی نیوز : ‪ حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران 26 خرداد در مراسمی که به مناسبت ماه مبارک رمضان در مسجد شهید بهشتی برگزار شد درباره اهمیت شب‌های قدر اظهار داشت: در شب‌های قدر باید تلاش کرد که به توبه واقعی دست یافت.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به بندگان گناهکار خود وعده داده در صورت توبه و بازگشت آنها را بخشیده و آبرویشان را حفظ خواهند کرد؛ بنابراین در این شب‌ها اعمال و رفتار خود خود را مورد بررسی قرار داده و از آن توبه کنیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تکلیف انسان کسب تقوا است عنوان کرد: خداوند در دنیا به همگان روزی می‌دهد اما برای آخرت و ورود به بهشت انسان خود باید تلاش کند که یکی از راه‌های آن کسب تقوا و انجام عمل صالح است.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه بهشت نشانه کرم و رحمت خداوند و جهنم نشانه عدل ایشان است ابراز کرد: ولایت امیرمومنان امام علی(ع) سبب رسیدن به بهشت و رد آن عامل جهنمی شدن انسان است.

وی با بیان اینکه شب قدر زمان بیدار شدن دل انسان است عنوان کرد: امام عصر(عج) صاحب عالم امر هستند فرشتگان در شب قدر از این عالم پیام آورده و تقدیر یکسال انسان‌ها را به امضای امام عصر(عج) می‌رسانند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت زنده شدن دل انسان در شب قدر خاطرنشان کرد: زمانیکه دل انسان در شب قدر بیدار شده و توبه کرد باید به کسب معرفت الهی پرداخته و تصمیم جدی داشته باشد که پس از آن به اعمال نیک خواهد پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در پایان گفت: انسان برای انجام اعمال نیک باید ویژگی‌های نیک نظیر حلم حسن خلق عقل و سخاوت را در وجود خود پرورش داده و نهادینه کند.

پایان پیام/487