عکس
عکس
تاریخ نشر : ۲۰:۵۴:۵۶, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

ترویج فرهنگ زکات باعث کاهش فقر جامعه می‌شود

گردآوری جی نیوز : ‪

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن( ) از کردستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد کردستان، ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگران رهبری امروز، 29 خردادماه در نشست تخصصی زکات فطریه و مال التجاره کردستان برگزار شد، با بیان اینکه  محرومان صداهای خاموش جامعه هستند، اظهار کرد: کمیته امداد مرکز خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان جامعه است که این کار دارای یک ارزش مادی و معنوی بالایی است.

وی با اشاره به اینکه خداوند سهم فقرا را در زکات قرار داده است، افزود: پرداخت زکات سبب ایجاد اخوت، برادری، محبت و الفت میان مسلمانان می شود و باعث تقویت اعتقادات دینی و معنوی و از بین بردن بخالت و افزایش سخاوت خواهد شد.

ماموستا رستمی با بیان اینکه زکات یک تعاون، همکاری و کمک است، اعلام کرد: ترویج و فرهنگ سازی زکات می تواند در کاهش فقر جامعه موثر باشد و به رشد، توسعه و آبادانی و عمران کشور کمک کند  و به عنوان یک سرمایه اجتماعی در ایجاد وحدت در زمینه کمک به نیازمندان بهره برداری شود.

در ادامه جلسه ماموستاسیدمحمد سعید حسینی، امام جمعه موقت سنندج و عضو شورای افتای استان با بیان اینکه  کمیته امداد تنها ارگانی که به طور مستقیم در خدمت محرومان جامعه است، عنوان کرد: در جهت همراهی  با این نهاد به عنوان  متولی امور محرومان آمادگی  هرگونه همکاری را داریم .

وی با اشاره به اینکه توزیع زکات جمع آوری شده باید به درستی انجام شود، افزود: توزیع زکات جمع آوری شده باید در میان افراد مستحق همان محل جمع آوری باشد و انتقال آن به مکانی دیگر حرام است.

در ادامه جلسه ماموستا سید احسن حسینی امام جمعه موقت سنندج و عضو شورای افتاء استان عنوان کرد: کمیته امداد کردستان در بحث جمع آوری و هزینه کرد زکات موفق عمل کرده است و روحانیون و علما استان همکاری خوبی در این زمینه دارند.

وی ضمن بیان اینکه  خدمات کمیته امداد به نیازمندان استان بر هیچ کس پوشیده نیست، گفت:  حمایت از مظلومان و اقشار ضعیف جامعه همواره از سفارشات و  تاکیدات بزرگان دین بوده است

ماموستا حسینی ضمن بیان اینکه بحث زکات در ۳۲ آیه قرآن کریم اشاره شده است، یادآور شد: زکات یکی از پایه ها و ارکان اصلی دین اسلام است و به عنوان یکی از واجبات دینی به آن  تاکید شده است.