عکس

محققان یک دستگاه تشخیصی بر پایه گوشی هوشمند ابداع کرده‌اند که به پزشکان امکان می‌دهد آزمایش‌هایی را انجام دهند که انجام آنها در مناطق فقیرنشین و ارسال نمونه‌ها به
عکس
تاریخ نشر : ۲۱:۱۷:۴۴, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در اراضی بیابانی استان البرز

راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در اراضی بیابانی استان البرز

گردآوری جی نیوز : ‪ حامد فرضی در حاشیه بازدید از پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران در محل قرارگاه خاتم‌الانبیا که شامگاه امروز برگزار شد اظهار داشت: استان البرز دارای جاذبه‌های طبیعی و 4 اقلیم متفاوت است.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر دغدغه مردم وجود ریزگردهای زیاد در استان بوده است افزود: شهرستانهای نظرآباد و اشتهارد کانون ریزگردهای استان البرز و تهران بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه در سال‌های گذشته در 10 هزار هکتار از بیابان‌های نظرآباد عملیات بیابان‌زدایی انجام شده است گفت: توسعه و رشد بیابان‌ها با سرعت زیادی اتفاق افتاده است.

فرضی با توجه به اینکه کنار گذرجنوبی از 49 هکتار اراضی البرز می‌گذرد و بر روی هزار و 600 هکتار از اراضی بیابانی تاثیر می‌گذارد عنوان کرد: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته 500 هکتار از عملیات بیابان‌زدایی توسط قرارگاه خاتم نهال‌کاری می‌شود.

وی ادامه داد: طی 4 ماه گذشته با تخصیص بخشی از اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری حدود هزار و 500 هکتار عملیات بیابان‌زدایی در استان محقق شده است.

فرض گفت: 2 هزار هکتار از اراضی بیابانی البرز برای راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی مستعد هستند که بخشی از آن به زودی اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/