عکس
تاریخ نشر : ۲۲:۰۷:۰۰, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

علیزاده: خوشحالم مدال المپیکم تا این حد بازتاب داشت

علیزاده: خوشحالم مدال المپیکم تا این حد بازتاب داشت

گردآوری جی نیوز : ‪ کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال آور ایران در مسابقات المپیک به‌عنوان پرچمدار مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی جهان انتخاب شد.

با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال آور ایران در مسابقات المپیک به‌عنوان پرچمدار مراسم افتتاحیه بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 که از روز شنبه 3 تیر در کره جنوبی آغاز می‌شود انتخاب شد.
حمل پرچم فدراسیون جهانی همزمان با رونمایی از لوگوی جدید WTF است.
علیزاده لباس مخصوص فدراسیون جهانی تکواندو را با لوگوی جدید به تن خواهد داشت و با پرچم فدراسیون جهانی تکواندو در مراسم افتتاحیه حضور پررنگی خواهد داشت و قطعاً نگاه رسانه‌ها را به خود معطوف خواهد کرد.

تنها بانوی مدال آور ایران در المپیک ریو در خصوص این موضوع می‌گوید: «خیلی خوشحالم که مدال المپیکم دیده شد و تا این حد در جهان بازتاب داشت که فدراسیون جهانی تکواندو یکی از دختران ایرانی و مسلمان را به‌عنوان نماینده خود برای پرچمداری مسابقات جهانی انتخاب کرد و قرار است برای نخستین بار از لوگوی جهانی خود رونمایی کند.
این افتخار بزرگی برای من و کشورم است.»

کیمیا علیزاده ادامه می‌دهد: «به هر حال من نماینده کشورم هستم این موضوع موجب می‌شود تا خیلی بیشتر از گذشته تلاش کنم چون در کانون توجه فدراسیون جهانی هستم با این انتخاب هر نتیجه‌ای که در مسابقات جهانی بگیرم قطعاً بازتاب بیشتری خواهد داشت.» کیمیای تکواندو ایران بیان می‌کند: «همیشه تلاشم این بود تا ثابت کنم دختران ایرانی چیزی از دختران کشورهای دیگر کم ندارند و اینکه حتی فدراسیون جهانی تکواندو هم روی دختران ایرانی نظر مثبتی دارد من را خوشحال می‌کند کسب هر نتیجه‌ای می‌تواند بازتابی همچون المپیک برای کشورم داشته باشد.
امیدوارم بتوانم خواسته‌ام را که ثابت کردن توانایی دختران ایرانی است نشان دهم.