عکس
عکس
تاریخ نشر : ۲۳:۵۳:۵۸, ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

جمع‌آوری یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات در دیواندره

گردآوری جی نیوز : ‪

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن( ) از کردستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد کردستان، محمد ایازی، مدیر کمیته امداد شهرستان دیواندره در اولین جلسه شورای زکات این شهرستان اظهارکرد: با جمع آوری یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات در سال ۹۵ در سطح شهرستان دیواندره همه تعهدات انجام شده شورای زکات شهرستان درزمینه جمع آوری زکات محقق شده است.

ایازی با اشاره به محل های هزینه کرد زکات این شهرستان در سال گذشته  اظهار کرد: ۸۲۰ میلیون تومان از زکات جمع آوری شده صرف رفع مشکلات مختلف نیازمندان،   ۶۹ میلیون تومان صرف کمک هزینه ازدواج جوانان نیازمند، ۱۳۶ میلیون تومان صرف درمان نیازمندان  و ۲۷۵ میلیون تومان نیز در جهت ساخت و احداث پروژه های عام المنفعه شده است.

مدیرکمیته امداد شهرستان دیواندره بیان کرد: یکی از ظرفیت های زکات جمع آوری شده  بهره گیری از آن در زمینه  توانمند کردن مددجویان است.

وی با اشاره به تلاش جهت احیای فریضه زکات در جامعه عنوان کرد: برای تحقق این مهم ائمه جمعه و جماعات می توانند نقش مهمی در فرهنگ سازی و نهادینه کردن آن در بین اقشار مردم داشته باشند.

ایازی افزود: جمع آوری گندم ازکشاورزان، توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغی، اعزام مبلغ و روحانی به روستاهای منطقه، گفت و گوی چهره به چهره با کشاورزان، برگزاری نشست های شورای زکات، ارسال پیامک های تبلیغی، برگزاری آیین های خاص بیان جایگاه دینی زکات و فعالیت های ترویجی توسط مبلغان آموزش دیده از جمله فعالیت های شورای زکات دیواندره است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد سال جاری نیز این شورا با کمک های بیشتر اعضای شورا بتواند فراتر از تعهداتش عمل کند.