عکس
تاریخ نشر : ۰۱:۱۸:۳۳, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

از اقدام موشکی ایران حمایت می کنیم سازمان های جاسوسی تلاش به انتقال هرج و مرج به ایران دارند

از اقدام موشکی ایران حمایت می کنیم سازمان های جاسوسی تلاش به انتقال هرج و مرج به ایران دارند

گردآوری جی نیوز : ‪ ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه در مورد شلیک موشک از ایران به مواضع داعش در دیرالزور گفت: یکی از تلاشهای دشمنان این است که برای انتقال هرج و مرج به ایران تلاش کنند و به تازگی شاهد بودیم که نقاطی از کشور ایران اتفاقاتی افتاد چرا که ایران در برابر حقوق امت اسلامی ایستاده است و به همین جهت آنها تلاش می کنند هرج و مرج را وارد ایران کنند.

 

نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران تصریح کرد: به نظر من سازمانهای جاسوسی تلاش می کنند که هرج و مرج را وارد ایران کنند و حمله موشکی ایران پیامی نه تنها به داعش بلکه برای کسانی است که می خواهند گروههایی را برای هرج و مرج به ایران وارد کنند.

 

وی گفت: ضمن تایید و تبریک این حرکت جمهوری اسلامی از این موضع ایران حمایت می کنیم.

 

وی گفت: سازمانهای جاسوسی تلاش دارند تا با انتقال هرج و مرج به ایران مردم ایران را به اختلاف بیاندازند و منویات خود را در ایران تحقق بخشند.

 

وی در مورد عملکرد عربستان در مقابل رژیم صهیونیستی گفت: متاسفانه شاهد بودیم که ائتلافی در عربستان سعودی برای تغییر دشمن از رژیم صهیونیستی به سوی سایر دشمنان شکل گرفت که در این ائتلاف از افراط گرایی صحبت شد و اینکه آمریکا نیز در این میان نقشه جاسوسی دارد.

 

ابوشریف اظهار کرد: هدف این کنفرانس اقدام علیه ایران بود و همینطور شاهدیم که قطر از سوی عربستان در حال فشار و عربستان تلاش می کند تا رهبران حماس را از قطر اخراج کند رویکرد عربستان ضدمقاومت است و به دنبال نزدیکی با رژیم صهیونیستی است.

 

وی ادامه داد: عربستان به دنبال قطع رابطه مسجدالاقصی و مسجدالحرام است که این رابطه در قرآن کریم در آیه شریفه تاکید شده است اما این قطع رابطه به نفع و مصلحت عربستان نخواهد بود.

 

تنها کشوری که در دنیا از مقاومت فلسطین حمایت می کند فقط جمهوری اسلامی ایران است و به طور واضح ایران موضع خود را در دفاع از فلسطین بیان کرده و به صورت نظری و عملی در کنار فلسطین بوده است و در جنگهای مختلف به تجهیز سلاح در غزه حماس و جهاد اقدام کرده است و موضع خود را تغییر نداده است.

 

وی افزود: در حال حاضر فشار زیادی بر روی قطر و ترکیه وجود دارد اما ایران به طور حتم در کمک کردن به مردم فلسطین حضور داشته است و امیدواریم تمام کشورهای اسلامی مقر و میزبان فلسطین باشند.

 

ابوشریف ادامه داد: دشمن قطعی در منطقه حماس ایران و فلسطین نیست بلکه فقط رژیم صهیونیستی است و دشمن فقط به دنبال این است که مانع وحدت امت های اسلامی شود.

 

وی گفت: اما در نهایت تمام ملتهای دنیا روزی درخواهند یافت که تنها راه نجات فلسطین حمایت از مردم فلسطین است و به یاری این مردم خواهند شتافت.

 

وی در مورد ماموریت داماد ترامپ در فلسطین اظهار کرد: آمریکا نماینده ویژه ای را به کرانه باختری و رژیم صهیونیستی فرستاده است و دولتهایی که قدرت دارند هر یک می خواهند مساله فلسطین را به نفع خود حل کنند و کسی که مورد حمایت آنهاست در فلسطین به قدرت برسد.

 

ابوشریف ادامه داد: داماد ترامپ از حامیان رژیم صهیونیستی است و یک یهودی صهیونیستی است و حامی تخریب مسجدالاقصی و جبل الهیکل است.
او از جمعیتی که خواستار تخریب مسجدالاقصی هستند حمایت می کند.

 

وی گفت: سیاستهای رژیم صهیونیستی در حمایت از این تخریب قرار دارد.

 

ابوشریف در مورد راه حل نجات فلسطین گفت: متاسفانه بسیاری از فعالیتهای خارجی و داخلی در حال انجام است که ثمره ای برای حل مساله فلسطین ندارد و تنها راه نجات آن اتحاد مردم و سازمان آزادی بخش فلسطین به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را پس بگیرد و امت اسلامی متحد شوند و رویکردشان در مقابل رژیم صهیونیستی اتحاد باشد در غیر اینصورت تلاشها برای تحقق اهداف فلسطین محقق نخواهد شد.

 

وی در مورد طرحهای رژیم صهیونیستی مبنی بر یهودی سازی شهر قدس اظهار کرد: تنها عاملی که موجب تحقق پیدا نکردن طرح های صهیونیستی شده است پایداری مردم است سیاستمداران و متدینین صهیونیستی همگی اتفاق نظر دارند تا سرزمین قدس به سیطره رژیم صهیونیستی دراید و بر مسجدالاقصی و اراضی قدس رژیم صهیونیستی تسلط یابد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه مردم فلسطین در غزه کرانه باختری مالیاتهای سنگینی را می پردازند و از سوی دیگر شاهد این هستیم که کمیته 4 جانبه بین المللی و عربی تشکیل شده است که شامل امارات اردن و مصر است که هر یک شروط سنگینی را برای فلسطین قرار داده اند و هیچ یک حماس را به رسمیت نمی شناسند در حالیکه حماس در 2006 میلادی با رای قاطع اکثریت مردم انتخاب شد و در حال حاضر جنبش های زیادی علیه جنبش حماس انجام می شود و شاهد توطئه های زیادی علیه جنبش حماس هستیم و هر یک قدرتها تلاش می کنند فردی را که خود مایل هستند در غزه به قدرت برسانند.

 

وی ادامه داد: اگر در فلسطین کسی بخواهد سفری داشته باشد باید از مصر اجازه بگیرد و حتی اگر در کرانه باختری فردی قصد سفر داشته باشد باید از اردن اجازه بگیرد و یا همچنین در شهر قدس نیز افراد برای سفر باید از رژیم صهیونیستی اجازه بگیرند تمامی این مشکلات حاصل سیاستهای اختلافات عربی اسلامی و خارجی و توطئه هایی که میان کشورهای اسلامی اجرا می شود است.

 

وی افزود: راه حلی جز انتفاضه وجود ندارد تا بتوانیم دوگانگی ها را کنار گذاشته و فلسطین را دوباره بازسازی کنیم لازم است تمام جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی متحد شوند و بر حمایت از مردم فلسطین تاکید کنند.

 

وی گفت: امروز شاهدیم که قطر ایران و فلسطین و برخی کشورهای اسلامی دیگر محاصره شده اند اما این سوال برای کشورهای اسلامی ایجاد شده است که چرا هیچ فشاری بر روی رژیم صهیونیستی وجود ندارد و متاسفانه این همان واقعیتی است که ما شاهد آن هستیم.

 

وی در مورد طرحهای ویژه رژیم صهیونیستی درخصوص یهودی سازی شهر قدس ادامه داد: از دیگر شیوه های یهودی سازی شهر قدس این است که رژیم صهیونیستی کارت ملی مردم فلسطین را لغو کرده و اقدام به انهدام خانه های آنها در کرانه باختری و شهر قدس کرده است و مالیاتهای سنگینی را که برای تاجران فلسطینی قرار می دهد بسیار سنگین است و این مالیاتها نصف قیمت املاک در این شهر است.

 

وی افزود: ما خواستار شرکت گسترده مردم جهان در روز قدس هستیم و می خواهیم در این روز فعالانه شرکت کنند زیرا مساله فلسطین به حق و عادلانه است روز قدس فرصتی است تا شعار وحدت سر دهیم و از مردم دنیا می خواهیم که رویکرد خود را نسبت به قدس به عنوان اولین قبله مسلمانان تغییر دهند هر ساله مساله قدس مهمتر از سال گذشته مطرح می شود مردم فلسطین نمی توانند به تنهایی قدس را آزاد کنند و تنها می توانند پایداری کنند آنها نمی توانند به تنهایی رژیم صهیونیستی را شکست دهند زیرا رژیم صهیونیستی حامیانی چون آمریکا دارد.

 

وی ادامه داد: شاهدیم که برخی کشورهای عربی از حمایت از فلسطین اجتناب می کنند اما باید گفت که افراد ثروتمندی در میان یهودی ها حاضرند برای حمایت از روند یهودی سازی در شهر قدس هزینه کنند وظیفه مسلمانان تبیین حق فلسطین است امروز شاهدیم که آگاهی در کشورهای اسلامی و خارجی بیشتر شده است.

 

ابوشریف گفت: طرح رژیم صهیونیستی یک طرح نژاد پرستانه و مبتنی بر جنایات علیه بشریت است رژیم صهیونیستی طرحی دارد که می خواهد در آن به جبل الهیکل و مسجدالاقصی سیطره پیدا کند اما در این میان مهمترین موضوع مقاومت مردم فلسطین است به نظر من روز قدس هر ساله اهمیتش بیشتر از گذشته می شود.

 

وی گفت: قدس و فلسطین یک سمبولیک برای رژیم صهیونیستی دارد و رژیم صهیونیستی مبتنی بر دو پارامتر استعمال و مسایل دینی می خواهد طرحهای خود را تحقق دهد و از طریق آن یهودی سازی شهر قدس را به اجرا گذاشته است اندیشه رژیم صهیونیستی مبتنی بر سیطره کامل بر قدس شریف است و این اندیشه میسر نمی شود مگر با طرح یهودی سازی آنها این همان طرحی بود که ما از سال 1967 میلادی شاهد آن بودیم.

 

وی اظهار کرد: متاسفانه سازمان های بین المللی نیز به مساله فلسطین توجهی ندارند با اینکه به لحاظ قوانین بین المللی شهر قدس یک منطقه بین المللی و زیر نظر سازمان بین المللی باید اداره شود اما رژیم صهیونیستی توجهی به این قطعنامه ها نمی کند و سعی می کند سیطره خود را به شهر قدس محقق کند و آنچه تاکنون در برابر توطئه های رژیم صهیونیستی مقابله کرده است پایداری مردم فلسطین است.

 

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه توطئه هایی که از طرف کشورهای عربی می شود بیشترین حمایتها را در بر دارد و در این میان تنها پایداری مردم فلسطین است که توانسته است مانع تحقق اهداف آنها شود.

پایان پیام/34