عکس
تاریخ نشر : ۰۱:۵۵:۱۶, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

صادرات ۲۰۰ میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان بوشهر

صادرات ۲۰۰ میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان بوشهر

گردآوری جی نیوز : ‪ با بیان اینکه  تولید صنایع دستی کسب و کار سنتی است اظهار داشت: محصولات صنایع دستی استان بوشهر بر اساس ظرفیت‌های هر منطقه تولید و عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه کسب و کار از طریق قابلیت‌های دریایی یکی از مهم‌ترین تولیدات صنایع دستی استان بوشهر است خاطر نشان کرد: سواحل خلیج فارس فرصت مهمی برای تولید محصولات دستی دریایی برای هنرمندان چیره دست در استان بوشهر فراهم کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با تاکید بر ظرفیت  تولید محصولات حصیری بیان کرد: بیش از شش میلیون اصله نخل در استان بوشهر  تولید  محصولات صنایع دستی مرتبط با آن چون حصیر و دیگر تولیدات حصیری فراهم کرده است.

امیرزاده از تبدیل بوشهر به شهر نمونه ساخت صنایع دستی دریایی خبرداد و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بوشهر تا 2 سال آینده شهری نمونه در ساخت صنایع دستی دریایی می‌شود.

وی بوشهر را قطب حصیربافی کشور دانست و تصریح کرد:  با توجه به نام‌گذاری امسال در صنایع دستی  به نام سال حصیر استان بوشهر با داشتن شش میلیون اصله نخل می‌تواند قطب حصیربافی کشور شود.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از صادرات صنایع دستی استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: بر اساس آمار موجود افزون بر 200 میلیون دلار محصولات صنایع دستی استان بوشهر شامل حصیر گلیم گبه صنایع دستی دریایی و سازه‌های موسیقی به کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای میانه صادر شده است.

انتهای پیام/