عکس
تاریخ نشر : ۰۲:۴۴:۰۷, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

۵ مورد اخطاریه زیست‌محیطی برای واحدهای آلاینده دلیجان صادر شد

۵ مورد اخطاریه زیست‌محیطی برای واحدهای آلاینده دلیجان صادر شد

گردآوری جی نیوز : ‪ با اشاره به واحدهای صنعتی و خدماتی دلیجان اظهار داشت: پنج واحد صنعتی و خدماتی در شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی شهدای راونج دلیجان به‌سبب رعایت نکردن استانداردهای لازم اخطاریه گرفتند.

وی افزود: این اخطاریه‌ها به‌سبب آلایندگی و بالا بودن نتایج خوداظهاری در پایش برای این واحدها بود که شامل بیمارستان تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی یک واحد تولید الیاف و دو واحد تولید قیر می‌شوند.

رئیس حفاظت محیط زیست دلیجان تصریح کرد: مسئولان این واحدها موظف هستند که در مدت تعیین شده نسبت به برطرف کردن آلایندگی و اصلاح وضعیت زیست‌محیطی خود اقدام کنند.

خلیلی بیان کرد: در غیر این‌صورت براساس ماده 16 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا با هماهنگی مقام قضایی از فعالیت تولیدی این واحدها تا زمان برطرف شدن کامل آلودگی آنها ممانعت می‌شود.

وی اضافه کرد: سلامت و حفاظت محیط زیست ارتباط تنگاتنگ با حیات سالم جامعه دارد همان‌گونه که در جوامع بشری بهداشت و پیشگیری مقدم بر درمان است تأمین فضای سالم و محیط زیست مناسب نیز مقدم بر جبران خسارت‌های ناشی از محیط زیست آلوده است.

خلیلی عنوان کرد: سالم نگه داشتن محیط زیست یعنی رعایت حق زمین هوا آب خاک دریا صحرا کوه و دشت گیاهان حیوانات و سایر موجودات و عرصه‌های محیط زیستی که با حیات جامعه ارتباط دارند.

رئیس حفاظت محیط زیست دلیجان با اشاره به اهمیت تامین سلامت و بهداشت گفت: تأمین سلامت و بهداشت محیط زیست از اصول اولیه است.
و مردم و مسئولان جامعه موظفند در تحقق این مهم سعی و تلاش خویش را به کار گیرند.

وی افزود: این درحالیست که آنچه عملا در زندگی جوامع مختلف بشری ظهور دارد و نمایان است نشان می‌دهد که عده‌ای بی‌مهابا برای تأمین منافع خویش به همه اصول زیست محیطی پشت پا زده و هیچ‌گونه حریمی را رعایت نمی‌کنند.

انتهای پیام/