عکس
تاریخ نشر : ۲۱:۱۹:۱۳, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶

راهکاری برای کمتر شدن آزارهای جنسی زنان در کنسرت این هم نتیجه +عکس

گردآوری جی نیوز : ‪ سایت رادیو سوئد نوشت: بر اساس گزارش‌های ثبت شده در اداره پلیس تعداد آزارجنسی در جشن‌های تابستانی سویدن کمتر از سال قبل است.

 

تعداد کسانی‌ که در جشن تابستانی سال گذشته در پارک پوته کمون کارلستاد مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند ۳۸ نفر گزارش شده است.
 

نیکلاس لاگرستام مسئول جشنواره در پارک پوته می‌گوید: ما تلاش کردیم عوامل آزارجنسی در این جشنواره‌ها را  شناسایی کنیم.

 

حضور پرشمار پلیس در این رویداد فرهنگی-هنری تداعی کننده فضای امنیتی بود.

 

او می افزاید: ما از فروش مشروبات الکلی در جشن خودداری کردیم و کارمندان‌مان را برای اداره بهتر آموزش دادیم.

 

تعداد گزارش‌های آزار جنسی در جشن‌های تابستان سال قبل ۱۱۵ ثبت شده؛ این در حالی‌ است که در سال جاری این رقم به ۷۹ گزارش کاهش یافته است.

 

حساسیت روی موضوع تجاوز به زنان در جشن و کنسرت ها موجب شده تا تمهیداتی برای آن اندیشیده شود.

 

40 روز پیش اذیت و آزار زنان در بزرگترین جشنواره موسیقی مختلط سوئد باعث شد برگزار کنندگان خبر از لغو این جشنواره در سال آینده دهند.

 

صدای آمریکا گزارش داد: «اما کنیکاره» کمدین و هنرمند مشهور سوئدی اعلام کرد سرگرم بررسی طرحهای مختلفی برای برگزاری کنسرت بزرگی برای زنان است برنامه ای که مردها اجازه شرکت در آن را نخواهند داشت.

 


براساس گزارش های رسمی پلیس در این برنامه به تعدادی از تماشاگران زن تجاوز شده است.

یورونیوز هم در گزارش خود نوشت: مسئولان این رویداد می گویند که میزان آزار جنسی و جرائم دیگر در روزهای برگزاری این فستیوال از کنترل خارج شده است.

 

به گفته پلیس سوئد تعداد زیادی موارد آزار جنسی گزارش شد.

 

در سال های اخیر تعدادی از جشنواره های موسیقی چند روزه در اروپا با مشکلاتی مانند کنسرت براوالا مواجه بوده اند و کوتاهی برگزارکنندگان در تأمین امنیت تماشاگران با انتقاداتی همراه شده است.

 

به همین دلیل پلیس و مسئولین محلی از برگزارکنندگان چنین برنامه هایی خواسته اند نظارت بیشتری در اجرای کنسرت و حواشی مرتبط با آن داشته باشند و نسبت به برخی از رفتارهای نامتعارف شرکت کنندگان بی تفاوت نباشند.

 

115