عکس
عکس
تاریخ نشر : ۰۱:۲۱:۵۲, ۳۱ مرداد ۱۳۹۶

یادواره ۱۲۳ شهید مسجد اعظم همدان برگزار می‌شود

یادواره ۱۲۳ شهید مسجد اعظم همدان برگزار می‌شود

گردآوری جی نیوز : ‪

علی حاجی زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار در همدان اظهار داشت: امسال بیست و ششمین دوره یادواره شهدای بسیج مسجد اعظم مربوط به مناطق نواب، پیشاهنگی و اعتمادیه با سخنرانی محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار می‌شود.

وی تعداد شهدای این مناطق را 123 شهید اعلام و عنوان کرد: این یادواره برای بیست و ششمین سال متوالی برگزار می‌شود که امسال نیز محوریت این یادواره شهدای ترور است.

حاجی زاده با بیان اینکه شهید علی اکبر مقصودی که زمانی مدیرکل آموزش و استان بود و به وسیله منافقان ترور شده و به شهادت رسید گفت: شهید سید مصطفی الحسینی نیز از شهدای شاخص منطقه است که به سبب ویژگی‌های خاصی که داشتند و در بیداری اسلامی با سفر به 24 کشور اسلامی نقش داشتند شاخص هستند ولی ترور ایشان در حالی که همه آن را قبول داشتند مورد تأیید قرار نگرفت و جزو شهدای ترور محسوب نمی‌شوند.

دبیر یادواره شهدای مسجد اعظم همدان تصریح کرد: در این یادواره برنامه‌هایی چون خاطره گویی، مداحی، سخنرانی سرلشگر محسن رضایی، تجلیل از خانواده شهید مقصودی و پخش فیلم و کلیپ پیش‌بینی شده است.

حاجی زاده ضمن دعوت از خانواده‌های شهدای گرانقدر برای حضور در این مراسم تصریح کرد: 8 سردار از جمله؛ شهید "حسن ترک"، "علی بهمنی"، "محمدرضا فراهانی"، "سعید قهاری سعید"، "محمد مهدی بیات"، امیر " قاسم همت یار" و غیره از شهدای این منطقه هستند.

وی بیان کرد: سال گذشته بیست و پنجمین یادواره شهدای بسیج مسجد اعظم همدان منطقه نواب، پیشاهنگی و اعتمادیه با حضور وزیر دفاع دولت یازدهم سردار دهقان و با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد و در دوره‌های قبل تر از آن نیز میهمانانی چون سردار سلامی جانشین سپاه، سردار حجازی معاون ستاد کل نیروهای مسلح، سردار فضلی، سرلشگر شهید همدانی، سردار شادمانی و غیره در این یادواره سخنرانی داشتند.

، بیست و ششمین دوره یادواره شهدای بسیج مسجد اعظم مربوط به مناطق نواب، پیشاهنگی و اعتمادیه دوم شهریور ماه 1396 از ساعت 9:30 در محل کانون پرورش شهید پورمیدانی واقع در میدان پیشاهنگی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/