عکس

مسعود پزشکیان با بیان اینکه کسری اعتباراتی که در حوزه سلامت وجود دارد ارتباطی با اعمال تحریم‌ها ندارد، گفت: دارو و تجهیزات پزشکی در لیست تحریم‌ها نیست، اما به طور غیرمستقیم
تاریخ نشر : ۱۵:۴۶:۳۸, ۱۲ مهر ۱۳۹۶

«شکاف نژادی» عامل مرگ و میر زنان سیاه‌پوست در آمریکا

«شکاف نژادی» عامل مرگ و میر زنان سیاه‌پوست در آمریکا

گردآوری جی نیوز : ‪ نتایج یک گزارش از انجمن سرطان آمریکا نشان می‌دهد مرگ و میر در اثر سرطان سینه از سال 1989 با 40 درصد کاهش بین سفیدپوستان این کشور روبه رو بوده است. 

بر اساس نتایج به دست آمده از یک مطالعه جان 322 هزار مبتلا به سرطان سینه تنها با غربالگری و درمان به موقع حفظ شده است. 

محققان این گزارش از سوی انجمن سرطان آمریکا هشدار می‌دهند روند ابتلا به سرطان سینه بسیار سریع و تعجب‌آور است اما با کاهش مرگ و میر در اثر ابتلا به آن روبه‌رو هستیم که این موضوع علاوه بر دیگر عوامل ناشی از افزایش اطلاعات خود بیماران است که با مراجعه زودهنگام به پزشک به درمان خود کمک می‌کنند. 

آمارها همچنین نشان می‌دهد علی‌رغم تمام پیشرفت‌هایی که در زمینه کاهش مرگ و میر در اثر ابتلا به سرطان سینه رخ داده است احتمال مرگ زنان سیاه‌پوست در اثر ابتلا به این سرطان 42 درصد بیش از زنان سفیدپوست است. 

محققان با تکیه بر نتایج به دست آمده از تحقیقات می‌گویند: «‌جوامعی که برای اقلیت‌های قومی پوشش‌های بهداشتی گسترده‌تری دارند توانسته‌اند شکاف‌های نژادی را از بین ببرند و این امر نشان می‌دهد اگر دسترسی به امکانات برابر باشد شاهد کاهش مرگ و میر در اثر ابتلا به سرطان سینه در بین زنان سیاه‌پوست نیز خواهیم بود». 

پژوهشگران انجمن سرطان آمریکا با بررسی داده‌های موجود پیش بینی کرده‌اند در سال 2017 250 هزار نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شوند و از این تعداد احتمال مرگ 40 هزار نفر می‌رود. 

به گفته محققان آمریکایی مصرف شیرینی علاوه بر احتمال ابتلا به چاقی دیابت بیماری‌های متابولسیم و بیماری‌های قلبی با سرطان سینه مرتبط است و احتمال بروز این عارضه را افزایش می‌دهد؛ با وجود اینکه روند کاهش مرگ و میر در اثر ابتلا به این سرطان کاهش خوبی داشته اما محققان عقیده دارند همچنان باید برای کاهش ابتلا به سرطان سینه و سپس مرگ و میر در اثر آن تلاش کنند.

در کشور آمریکا سرطان سینه شایع‌ترین سرطان میان زنان و دومین علت مرگ و میر آنهاست.

انتهای پیام/