عکس

مسعود پزشکیان با بیان اینکه کسری اعتباراتی که در حوزه سلامت وجود دارد ارتباطی با اعمال تحریم‌ها ندارد، گفت: دارو و تجهیزات پزشکی در لیست تحریم‌ها نیست، اما به طور غیرمستقیم
تاریخ نشر : ۰۹:۲۹:۰۵, ۱۸ مهر ۱۳۹۶

افزایش بی‌سابقه تعرض جنسی در مدارس انگلیس

افزایش بی‌سابقه تعرض جنسی در مدارس انگلیس

گردآوری جی نیوز : ‪ گزارش پلیس انگلیس نشان می‌دهد تعرض جنسی کودکان و نوجوانان این کشور به یکدیگر به شدّت افزایش یافته است. 

بر اساس‌ آمار و ارقام موجود بسیاری از آزار و اذیت‌های جنسی یا در مدرسه و یا بعد از مدرسه در مسیر مدرسه به خانه رخ می‌دهد؛ پلیس انگلیس هشدار می‌دهد که شکایات تعرض جنسی کودکان نسبت به دو سال گذشته با افزایش چشمگیری روبه رو بده است. 

همچنین داده‌ها نشان می‌دهد نوجوانان محصل مواد مخدر استعمال می‌کنند که این موضوع یکی از محرک‌های آنها برای آسیب رساندن به هم‌کلاسی‌ها و هم‌مدرسه‌ای‌هایشان است.

تعداد گزارش‌های آزار و اذیت نوجوانان به یکدیگر در انگلیس 71 درصد رشد یافته؛ از 4 هزار و 603 مورد در سال 2013 تا 2014 به 7 هزار و 866 مورد در سال جاری رسیده است. 

تعداد گزارش‌های تجاوز افراد زیر 18 سال به یکدیگر در همین بازه زمانی 46 درصد افزایش یافته و از 1521 نفر به 2223 نفر رسیده است.

طبق گزارش پلیس انگلیس آمار آزار و اذیت جنسی در مدرسه از 386 مورد در سال 2014 به 922 مورد در اواخر سال 2016 و اوایل سال 2017 رسیده که در 225 مورد تعرض رخ داده است. 

از ماه مارس 2013 هزار و 852 گزارش آزار و اذیت جنسی که تنها مربوط به کودکان زیر 10 سال می‌شود به پلیس داده شده است که در بین این تعداد کوچکترین کودکی که دوستش را شدیدا مورد آزار جنسی قرار داده بود یک پسر 4 ساله بوده که دوست 5 ساله‌اش را اذیت کرده است. 

پلیس انگلیس باور دارد بنیان خانواده‌های انگلیسی در حال فروپاشی است؛ افزایش استعمال مواد مخدر و الکل در بین والدین انگلیسی و تماشای فیلم‌هایی با محتوای نامناسب موجب شده تا هر روز آمار اعتیاد خودکشی و تعرض در این کشور افزایش یابد. 

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش انگلیس می‌گوید: «‌مدارس باید امن‌ترین مکان ممکن برای دانش‌آموزان باشد؛ حتی تهدید به آزار و اذیت جرم است و باید به اطلاع پلیس برسد؛ وظیفه مسؤلین مدارس و پلیس این است که از تمام دانش‌آموزان مراقبت کنند و از نگرانی‌های آنها درباره این مسائل آگاه باشند».

انتهای پیام/