عکس

مسعود پزشکیان با بیان اینکه کسری اعتباراتی که در حوزه سلامت وجود دارد ارتباطی با اعمال تحریم‌ها ندارد، گفت: دارو و تجهیزات پزشکی در لیست تحریم‌ها نیست، اما به طور غیرمستقیم
تاریخ نشر : ۱۳:۰۳:۳۱, ۱۸ مهر ۱۳۹۶

شیوع بی‌سابقه ایدز در بین میانسالان اروپایی

شیوع بی‌سابقه ایدز در بین میانسالان اروپایی

گردآوری جی نیوز : ‪ یک مطالعه جدید نشان می‌دهد در کشورهای غربی به خصوص  انگلیس از هر 6 نفری که مبتلا به ویروس "HIV" شناخته می‌شوند یک نفر بالای 50 سال سن دارد. 

بین سال‌های 2004 تا 2015 تعداد افرادی که در این گروه سنی مبتلا به این ویروس تشخیص داده شده‌اند هر ساله 2.1 درصد افزایش داشته و افراد بالای 50 سال 17.3 درصد از موارد جدید بیماری ایدز در انگلیس را در سال 2015 به خود اختصاص داده‌اند. 

لارا تاووچی یک محقق علمی در مرکز پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) اروپا می‌گوید:‌ «یافته‌های ما نشان می‌دهد که شاهد افزایش ثابت موارد ابتلا به ویروس "HIV" میان گروه‌های سنی دهه 50 و بالاتر در منطقه به خصوص در انگلیس هستیم».

استفاده از داده‌های نظارت سالانه از 31 کشور که در سال‌های 2004 تا پایان 2015 به مرکز پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) اروپا گزارش شده است نشان داد میزان تشخیص "HIV" در افراد بالای 50 سال در 16 کشور از جمله آلمان ایرلند و بلژیک افزایش یافته و فقط در کشور پرتغال با کاهش روبه رو بوده است.

نرخ‌های بالاتر مربوط به استونی و لتونی بود که در سال 2015 بیش از هفت مورد جدید در هر 100 هزار نفر مسن تشخیص داده شد؛ همچنین تعداد افراد جوان مبتلا در این کشورها که بین 15 تا 49 سال داشتند افزایش یافته است.

با این حال تشخیص‌های جدید در بین جوانان برخی کشورها مانند انگلیس و نروژ کاهش یافته اما در گروه سنی بیش از 50 سال شدیداً رشد کرده است.

انتهای پیام/