عکس

مسعود پزشکیان با بیان اینکه کسری اعتباراتی که در حوزه سلامت وجود دارد ارتباطی با اعمال تحریم‌ها ندارد، گفت: دارو و تجهیزات پزشکی در لیست تحریم‌ها نیست، اما به طور غیرمستقیم
تاریخ نشر : ۱۲:۵۳:۱۷, ۱۹ مهر ۱۳۹۶

نوزادی که روده‌اش خارج از شکم بود+تصاویر

نوزادی که روده‌اش خارج از شکم بود+تصاویر

گردآوری جی نیوز : ‪ مادر انگلیسی در اولین زایمان خود نوزادی به دنیا آورد که روده‌اش خارج از شکمش و در واقع روی شکمش قرار داشت. 

پزشکان بیمارستان ولز به این مادر 21 ساله از شرایط سختی که نوزادشان در آن قرار داشت و احتمال زنده ماندن او را ضعیف بود خبر داده‌ بودند و با این وجود تیم پزشکی بیمارستان برای نجات جان این نوزاد در تلاش بود. 

پس از 7 هفته که این نوزاد در بیمارستان و برای فراهم شدن عمل جراحی بستری بود‌ پزشکان موفق شدند در یک عمل جراحی 3 ساعته روده وی را داخل شکمش قرار دهند. 

تمام این مدت نوزاد این خانم انگلیسی از طریق سر تغذیه می‌شد تا با قرار گرفتن روده در جای خود بتواند مانند دیگر کودکان زندگی عادی داشته باشد؛ به همین دلیل پزشکان موهای این دختر نوزاد را تراشیده بودند تا بتوانند شرایط مورد نیاز برای تغذیه از طریق سر را برای وی مهیا کنند. 

مادر این نوزاد که کشاورز است می‌گوید: «بعد از زایمان از دیدن فرزندم شوکه شدم؛ روزهای سختی بود ولی تلاش کردم مقاومت کنم؛ پزشکان با من در رابطه با خطرات این جراحی صحبت کردند و من پذیرفتم؛ تجربه ترسناکی بود ولی حال فرزندم الان خوب است».

تصاویری از این نوزاد را در زیر مشاهده می‌کنید: 

انتهای پیام/