عکس

دنا پلاس توربو شارژ مجهز به موتور EF7 توبو که توانایی تولید 150اسب بخار در 5500 دور در دقیقه را دارد مجهز است.میانگین مصرف سوخت این خودرو در خارج از شهر آن طور که اعلام شده 5.7
تاریخ نشر : ۱۳:۰۱:۰۲, ۱۹ مهر ۱۳۹۶

ازدواج روزانه بیش از 20 هزار دختر کم سن در جهان

ازدواج روزانه بیش از 20 هزار دختر کم سن در جهان

گردآوری جی نیوز : ‪ براساس تحقیقات جدیدی که توسط صندوق نجات کودک و بانک جهانی منتشر شده است روزانه بیش از 20 هزار کودک دختر که زیر سنّ قانونی ازدواج هستند به شکل غیر قانونی ازدواج می‌کنند. 

به گزارش این دو سازمان در سال تقریبا 7 میلیون و 500 هزار دختر زیر سنّ قانونی در جهان ازدواج می‌کنند و این در حالیست که به علت نبود هیچ قانون حمایت‌کننده‌ای 100 میلیون دختر دیگر در معرض خطر هستند.

بعضی از این کشورها به دلیل اهمیت این فاجعه سعی کرده‌اند تا با روش‌هایی مانع "ازدواج کودکان" شوند؛ آنها با منع ازدواج زیر سنّ قانونی برای دختران حضور در دادگاه و رضایت والدین سعی بر کاهش آمار این حادثه دارند ولی واقعیت این است که هیچ کدام از این اقدامات نمی‌تواند به اندازه‌ای که لازم است مؤثر باشد.

آمار و ارقام نشان می‌دهد دو سوم تمام ازدواج‌های کودکان زیر سنّ قانونی صورت می‌گیرد؛ سنت ازدواج در سن پایین در برخی از فرهنگ‌ها ریشه‌دار است و همین موضوع باعث عدم توفیق دولت‌ها در ریشه‌کن کردن ازدواج زیر سنّ قانونی شده است؛ از طرف دیگری اقدامات ضعیف دولتی به این امر دامن می‌زند.

مسئول سیاست‌گذاری صندوق نجات کودک ادامه تحصیل را بهترین راه برای رشد سالم دختران و بالا رفتن توانایی آنان در تأمین معیشت خود می‌داند. 

انتهای پیام/