عکس
تاریخ نشر : ۱۲:۰۶:۳۱, ۲۴ مهر ۱۳۹۶

استرس عامل 64 درصد بیماری‌های قلبی

استرس عامل 64 درصد بیماری‌های قلبی

گردآوری جی نیوز : ‪ بر اساس نتایج تازه‌ترین تحقیقات عامل اصلی بروز بیماری‌های قلبی و عروقی استرس است و 64 درصد بیماری‌های قلبی تنها به علت فشار عصبی و استرس رخ می‌دهد.

این مطالعه که در بین 50 متخصص قلب انجام شده نشان می‌دهد سن فاکتور تعیین کننده ابتلا به بیماری‌های قلبی نیست؛ 68 درصد پزشکان نیز باور دارند تمام گروه‌های سنّی ممکن است دچار بیماری قلبی شوند.

طبق این مطالعه برخلاف باور عمومی رژیم غذایی نامناسب تنها عامل بروز بیماری قلبی نیست؛ تمام عواملی که موجب ایجاد استرس در فرد می‌شوند می‌توانند زمینه‌ساز بیماری‌های قلبی باشند؛ بیکاری تنش در خانواده تنش در محیط کار و مشکلات مالی از جمله این عوامل هستند.

یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد 74 درصد پزشکان معتقدند بیماری قلبی می‌تواند برای افراد با هر نوع سایز بدنی رخ دهد درحالی‌که اکثر افراد فکر می‌کنند تنها افراد دارای اضافه‌وزن و چاق در معرض چنین مشکلی هستند.

به گفته محققان خستگی بیش از حد در مردان و درد در ناحیه قفسه سینه در زنان از شایع‌ترین علائم حمله قلبی احتمالی هستند.

کارشناسان تغذیه باور دارند خلاف باور عموم که تصور می‌کنند غذاهای چرب زمینه‌ساز بیماری قلبی هستند غذاهای "کلسترول بالا" یکی از علل مهم بروز بیماری‌های قلبی هستند و افرادی که به طور مداوم این نوع غذاها را مصرف می‌کنند باید مراقب سلامتی قلب‌شان باشند.

پژوهشگران تأکید می‌کنند با افزایش مرگ و میر جوانان در اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی تغییر در عادات روزمره و دوری از استرس می‌تواند سلامتی را تضمین کند. 

انتهای پیام/