عکس
تاریخ نشر : ۰۲:۵۰:۲۸, ۲۶ مهر ۱۳۹۶

42 درصد آمریکایی‌ها ازدواج نکرده‌اند

42 درصد آمریکایی‌ها ازدواج نکرده‌اند

گردآوری جی نیوز : ‪ مرکز تحقیقات "پیو" در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است 42 درصد آمریکایی‌ها مجرد هستند و تمایل آنها به ازدواج و داشتن همسر نسبت به یک دهه پیش شدیدا کاهش یافته است.

در حالی‌که در سال 2007 39 درصد آمریکایی‌ها مجرد بودند آمار افراد مجرد این کشور تا نیمه اول سال جاری به 42 درصد افزایش یافته است.

محققان باور دارند بزرگسالان به خوبی در جریان مشکلات اقتصادی و آنچه که به علت نبودن پول رخ می‌دهد هستند و همین موضوع موجب می‌شود تا آنها برای مجرد بودن بیشتر مایل باشند؛ ضمن اینکه آمار بیکاری نیز روند صعودی طی می‌کند و افراد شاغل به عدم ثبات شغل خود معترض هستند.

پارکر مدیر تحقیقات مسائل اجتماعی در "پیو"می‌گوید: «مردان به این دلیل که از لحاظ مالی پایدار نیستند خود را آماده تشکیل خانواده نمی‌بینند و شرایط اقتصادی نابسامان مهم‌ترین دلیل کاهش آمار ازدواج در آمریکا است؛ ضمن اینکه با کاهش ازدواج فساد در این کشور افزایش بیشتری نسبت به گذشته یافته است».

مرکز تحقیقات "پیو" یک اندیشکده آمریکایی مستقر در واشینگتن دی.
سی. است که به ارائه اطلاعات درباره مسائل نگرش‌ها و روندهای شکل‌دهنده ایالات متحده و جهان می‌پردازد؛ رئیس سازمان از ژانویه 2013 الن موری معاون مدیر سابق وال‌استریت ژورنال است که جایگزین اندرو کوهت گردید.

انتهای پیام/