عکس
تاریخ نشر : ۰۳:۰۸:۴۸, ۲۶ مهر ۱۳۹۶

چاقی جوانان مهم‌ترین عامل کاهش کارایی ارتش آمریکا

چاقی جوانان مهم‌ترین عامل کاهش کارایی ارتش آمریکا

گردآوری جی نیوز : ‪ بر اساس جدیدترین گزارش شورای عالی آمریکا 71 درصد از جوانان سراسر این کشور به علت چاقی و اضافه‌وزن مناسب خدمت در ارتش و آتش‌نشانی نیستند و این مسئله مهم‌ترین عامل کاهش کارایی ارتش آمریکا و دیگر ارگان‌ها است. 

ایستگاه‌های نظامی پلیس و آتش‌نشانی در طول چند سال اخیر به علت چاقی کارکنان خود با کاهش عجیب کارایی مؤثر مواجه بوده‌اند. 

بیش از یک چهارم جوانان در کلرادو بیش از حد اضافه‌وزن دارند و به همین دلیل واجد شرایط برای استخدام در ارتش نیستند؛ این آمار و ارقام که به صورت ملی منتشر شده است یادآور می‌شود چاقی در بین دانش‌آموزان دبیرستانی ایالات متحده نسبت به سال قبل 14 درصد رشد کرده است. 

گزارش جدیدی از شورای عالی آمریکا نیز نشان می‌دهد حدود 26.5 درصد از جوانان در کلرادو به دلیل وزن خود نمی‌توانند در ارتش خدمت کنند.

اپیدمی چاقی دوران کودکی موجب نگرانی برای آینده نیروهای نظامی ایالات متحده با الزامات آمادگی جسمانی شده است.

طبق آخرین اطلاعات موجود در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) حدود 14 درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی آمریکایی در سال 2015 چاق بودند و حالا این رقم به بیش از 40 درصد افزایش یافته است. 

بر اساس جدیدترین گزارش شورای عالی آمریکا 71 درصد از جوانان سراسر این کشور به علت چاقی و اضافه‌وزن مناسب خدمت در ارتش و یا آتش‌نشانی نیستند؛ ضمن اینکه وزن اضافه احتمال سکته قلبی آنها در حین عملیات را شدیدا افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/