عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۳۸:۳۳, ۲۹ مهر ۱۳۹۶

پردرآمدترین تیم‌های یک دهه اخیر لیگ قهرمانان اروپا کدامند؟

پردرآمدترین تیم‌های یک دهه اخیر لیگ قهرمانان اروپا کدامند؟

گردآوری جی نیوز : ‪ طی 10 سال اخیر 3 تیم اروپایی بیشتر از رقبای خود از حضور در لیگ قهرمانان اروپا درآمد کسب کرده‌اند که این سه تیم به ترتیب عبارتند از رئال مادرید بارسلونا و یوونتوس.

در این رده‌بندی حضور دو قدرت سنتی فوتبال اسپانیا با توجه به اینکه هر کدام از آنها سه بار قهرمان شده‌اند (رئال مادرید سال‌های 2014 2016 و 2017) و بارسلونا در سال‌‌های 2009 2011 و 2015) شاید چندان تعجب‌آور نباشد اما حضور یوونتوس در رده سوم با وجود ناکامی این تیم برای فتح رقابت‌ها از سال 1996 به نوبه خود جالب است که دلیل آن ناکامی دیگر نمایندگان سری A برای پیشروی تا مراحل پایانی این رقابت‌ها طی سال‌‌های اخیر و اختصاص تمام سهمیه درآمد سری A از لیگ قهرمانان به بانوی پیری بوده است طی 3 سال اخیر دو بار به فینال رسید (سال‌‌های 2015 و 2017).
همچنین سرمایه‌گذاری بیشتر شرکت‌های رسانه‌‌ای ایتالیایی برای خرید حق پخش بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا هم دیگر دلیل درآمد بیشتر یوونتوس نسبت به تمام رقبای آلمانی انگلیسی و فرانسوی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا بوده است.

طبق گزارش سایت کالچو ای فیانزای ایتالیا یوونتوس طی 10 سال اخیر از حضورهایش در لیگ قهرمانان اروپا 449.47 میلیون یورو درآمد کسب کرده است و از این حیث تنها پایین‌تر از رئال مادرید با درآمدی 465.76 میلیون یورویی و بارسلونا با درآمدی 449.47 میلیون یورویی قرار دارد.

در همین حال میلان با وجود عدم کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا طی سال‌‌های اخیر و قرار نگرفتن در جمع 4 تیم برتری این رقابت‌ها طی یک دهه اخیر پس از یوونتوس همچنان پردرآمدترین تیم از حیث کسب درآمد از لیگ قهرمانان اروپا محسوب می‌شود.
درآمد این تیم طی یک دهه اخیر 205 میلیون یورو بوده که این تیم را بالاتر از رم اینتر و ناپولی قرار می‌دهد.

در رده‌بندی فصلی پردرآمدترین باشگاه‌های اروپایی از حضور در لیگ قهرمانان اروپا طی 10 سال گذشته اما یوونتوس با متوسط درآمد 61.16 میلیون یورو در صدر رده‌بندی باشگاه‌های اروپایی قرار دارد.

انتهای پیام/