عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۴۷:۴۷, ۲۹ مهر ۱۳۹۶

نقطه قوت استقلال با شفر پیدا شد؛ از چپ برانید!

نقطه قوت استقلال با شفر پیدا شد؛ از چپ برانید!

گردآوری جی نیوز : ‪

سرمربی استقلال تهران در بازی برابر نساجی تاکتیکی را لحاظ کرد که نتیجه مثبتی از آن گرفت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ، استقلال تهران در دیدار برابر نساجی مازندران با تفکرات سرمربی این تیم موفق شد به پیروزی برسد و راهی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی راه پیدا کند.
استقلال در دیداری که سرمربی این تیم ترکیب تقریبا مشابهی نسبت به بازی برابر فولاد خوزستان روانه میدان کرد به نتیجه دلخواهش رسید تا هواداران این تیم را راضی کند.

یکی از تغییرات ترکیب آبی پوشان نسبت به بازی پیشین تحت هدایت وینفرد شفر حضور داریوش شجاعیان در بال چپ بود.
این وینگر فانتزی باز که در تابستان به ترکیب این تیم ملحق شده بود هرچند پیش از این خوب بازی می‌کرد اما نقش اصلی در حملات و تفکرات سرمربی پیشین این تیم نداشت.

شجاعیان در بازی گذشته در بال راست حضور داشت تا خسرو حیدری به عنوان مدافع در ترکیب حضور داشته باشد.
شفر که از تاکتیک گذشته این تیم و تکیه بر حیدری به عنوان بازیکن ارسال کننده آگاه بود نقشه جدیدی را برای حملات این تیم در نظر گرفت.
تاکتیتک شفر این است که داریوش شجاعیان را به عنوان طراح جدید معرفی کند.

این هافبک توانا در بازی برابر فولاد با اینکه در پست غیر تخصصی حضور داشت بازی را به نمایش گذاشت که حداقل برای شفر قابل قبول بود و موجب شد به او در بازی برابر نساجی هم اعتماد کند.
سرمربی آلمانی در این دیدار فاز حملات و هجوم به خط دفاعی را به بال چپ ملحق کرده بود.
شجاعیان در نیمه اول موقعیتی عالی هم برای فرشید اسماعیلی خلق کرد اما با بدشانسی توپ به تیرک خورد و بلوکه شد.

بخش عظیمی از فشار حملات استقلال از این نقطه پیگیری شد تا پاس عالی شجاعیان در کناره ها به میلاد زکی پور او را در موقعیتی قرار دهد که در دقیقه 59 با سانتر زیبا پاس گل دقیقی را برای علی قربانی ساخته و پرداخته کند.
این نشان داد که هدف استقلال در بازی برابر نساجی تنها نفوذ از چپ بوده و حتی برای تمرین هم شده شفر یکبار آن را امتحان کند.

ترکیب امروز استقلال هرچند باید با تقویت بازیکنان روال مستحکم تری را در پیش بگیرد اما بازی قابل قبولی  ارائه کرد؛ بازی که در این وهله برای هواداران استقلال نتیجه پیروزی را کسب کرد تا آنها به آینده امیدوارتر شوند.
و اما ترکیبی که اگر اینگونه ادامه پیدا کند به نفع شجاعیانی است که علاقه بالایی به خلق حرکات دیدنی و موقعیت‌های گلزنی دارد.