عکس
عکس
تاریخ نشر : ۲۰:۰۷:۰۹, ۳ آذر ۱۳۹۶

نعیم قاسم: عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی در پس بحران های منطقه هستند

نعیم قاسم: عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی در پس بحران های منطقه هستند

گردآوری جی نیوز : ‪ شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی گفت: عربستان با همبستگی و هماهنگی آمریکا و رژیم صهیونیستی عامل بحران های منطقه هستند و از تروریسم تکفیری حمایت می کند و به بمباران و کشتار در یمن اقدام می کند و به جنبش های و گروههای خرابکار که برای آشوب منطقه ما تلاش می کنند حمایت مالی می دهد و خط ارتباطی آشکاری با اسرائیل برای ضربه به مسئله فلسطین باز کرده است.

نعیم قاسم افزود: عربستان خواست تا ثبات و اتحاد لبنان را از بین ببرد زیرا  لبنان تسلیم خواسته ها و فرامین ریاض نشد اما با هوشیاری «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان «سحر جادوگر» را پوچ کرد و پروژه عربستان سعودی بر لبنان شکست خورد.

وی ادامه داد: عربستان در گزینه هاش در منطقه شکست خورد و همه این را می دانند؛ اما نمی تواند این خسارت را در لبنان جبران کند؛ لبنان در مقابله با سخت ترین بحران های منطقه پایدار هستند و این سرزمین را آزاد کردند و توانایی بازدارندگی واقعی را در مقابله با آن دارند و توانستند امارت تکفیری در شرق لبنان در جرود عرسال و رأس بعلبک و القاع را فلج کنند و همچنین توانستند معادله ارتش و ملت و مقاومت را برای مقابله با چالش ها ثابت کنند و این کشور با ارتش و ملت و مقاومتش قوی است و کسی نمی تواند بر آن چیزی تحمیل کند زیرا این ملتی است که آزادی و کرامت را انتخاب می کند.

وی تاکید کرد: دیکته های عربستان رد می شود و حزب الله مناره مقاومت لبنان برای مقابله با اشغالگر اسرائیلی و بخش لاینفکی از معادله قدرت لبنان است و ستون مرکزی از ستون های دولت سازی و تشکیل نهادها در لبنان است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: هرگز ما قیمومیت خارجی و عربی بر لبنان را نمی پذیریم و گزینه های دولت لبنان گزینه های توافق بین نیروهای سیاسی لبنان است.

پایان پیام/44