1 جی نیوز - دبیرکل نجباء: اگر کمک ایران نبود، دمشق و بغداد سقوط می‌کرد
عکس
تاریخ نشر : ۱۴:۴۹:۳۹, ۱۱ شهریور ۱۳۹۵

دبیرکل نجباء: اگر کمک ایران نبود، دمشق و بغداد سقوط می‌کرد

دبیرکل نجباء: اگر کمک ایران نبود، دمشق و بغداد سقوط می‌کرد

گردآوری جی نیوز : ‪

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به نقل از دفتر رسانه‌ای مقاومت اسلامی نجباء (از گروه‌های مقاومت عراق و سوریه)، شیخ اکرم کعبی در نشست ابطال النصر که در دانشگاه امام صادق(ع) تهران برگزار شد، با تاکید بر تاثیر پیروزی انقلاب اسلامی بر جهان، گفت: «نظام جمهوری اسلامی ایران، نقشه‌های غرب برای از بین از بردن اسلام را خنثی کرد و امام خمینی(ره) توانست معادلات سیاسی سوء را در جهان خنثی کند.»

اکرم کعبی افزود: «راه جمهوری اسلامی با رهبری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای ادامه پیدا کرد و ایشان تمام امکانات جمهوری اسلامی را در خدمت مقاومت اسلامی در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و فلسطین گذاشتند.»

وی پیروزی‌های مقاومت را مرهون کمک‌های ایران و آیت‌الله خامنه‌ای دانست و تاکید کرد اگر این کمک‌ها نبود، دمشق و بغداد به دست تروریست‌ها سقوط می‌کرد.

این فرمانده برجسته بسیج مردمی (حشد الشعبی) عراق درباره شرکت مقاومت اسلامی نجباء در عرصه سیاست عراق گفت: «ما به‌عنوان یک حرکت ولایت‌مدار اعتقاد داریم که حکومت باید اسلامی باشد، اما در عراق، نظام سیاسی جدید به دست آمریکایی‌ها پایه گذاری شد و این نظام سیاسی، قومیت گرا و طائفه گرا است.
ما در نجباء اعتقاد داریم به هر حال باید فرآیند سیاسی در عراق وجود داشته باشد، اما به حکومت اسلامی اعتقاد داریم.
ما به صورت مستقیم در فرآیند سیاسی عراق شرکت نمی‌کنیم، اما از یک سری گروه‌های سیاسی در عراق حمایت خواهیم کرد.»

دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء در پاسخ به سوالی درباره زمان پایان یافتن جنگ در عراق تصریح کرد: «ما اعتقاد داریم که جنگ در این کشور رو به پایان است و ان‌شاء‌‌الله جنگ در عراق تا پایان سال جاری تمام خواهد شد.»

شیخ اکرم کعبی با بیان رابطه حشد شعبی با کُردهای عراق، تصریح کرد: «ما در عراق از هر کسی که تحت ظلم داعش باشد، حمایت می‌کنیم.
زمانی هم که اقلیم کردستان از سوی داعش در خطر بود، در عملیاتی برای حمایت از کُردهای عراق در مقابل گروه تروریستی داعش شرکت کردیم.»

وی اضافه کرد: «سیاست‌های حزب بارزانی در عراق در تعارض با مصالح اسلام و مسلمانان است.
بارزانی به دنبال تشکیل یک دولت طرافدار اسرائیل در شمال عراق است.
همچنین کُردها گرچه جزئی از دولت عراق هستند و رئیس‌جمهوری و برخی از وزیران این کشور کرد هستند؛ اما سران اقلیم کردستان، نفت شهر کرکوک را بدون هماهنگی با دولت عراق می‌فروشند.
آن‌ها در عملیات موصل هم به دنبال گسترش مناطق اقلیم کردستان هستند که ما با این موضوع مخالف هستیم.»

شیخ اکرم کعبی، دولت سوریه را یک دولت مقاوم دانست و افزود: «تنها دولت عربی که در مقابل اسرائیل ایستاد، دولت سوریه است و دولت این کشور به گروه‌های مقاومت در لبنان و فلسطین کمک کرد.»

وی تصریح کرد: «در پشت بحران سوریه، آمریکا و اسرائیل قرار دارند و ایجاد این بحران در سوریه برای ضربه زدن به محور مقاومت بود تا یک دولت طرافدار اسرائیل در سوریه تشکیل شود.
اکنون نیز ارتباط گروه‌های تروریستی با اسرائیل مشخص است و مجروحین این گروه‌ها در بیمارستان‌های اسرائیل درمان می‌شوند.»

دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء در پایان، صرف حفظ حکومت سوریه را یک پیروزی خواند و گفت: «ما در سوریه با هزاران تروریست می‌جنگیم.
دولت سوریه به دلیل وجود مقاومت و کمک ایران در برابر تروریست‌ها ایستادگی کرد، گرچه که شاید جنگ در سوریه به دلیل کمک کشورهای غربی و عربی به تروریست‌ها مدت زمان زیادی طول بکشد.»

​ ‬