1 جی نیوز - 90 پرچم تراکتور بر بلنداي ليگ
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۴:۲۳, ۶ مهر ۱۳۹۵

90 پرچم تراکتور بر بلنداي ليگ

گردآوری جی نیوز : ‪

تبريزي‌ها از ماشين سازي و گسترش هم انتظار دارند

 

روز اول که ليگ برتر شروع نشده بود نوشتيم که هر استان با توجه به توانمندي ها و سازوکاري که دارد مي‌‌تواند در ليگ برتر نماينده يا نمايندگاني  داشته باشد اما جداي از تهران ،‌تبريز و اصفهان براي ساير استان‌ها داشتن بيش از يک نماينده کار را دشوار مي‌کند.
نمونه‌اش الان خراسان رضوي است که با دو تيم و آن همه نيروي مستعد  و امکانات موجود نتوانسته حق خود رااز ليگ‌برتر بگيرد.
به اعتقاد ما باز با توجه به امکانات و توانمندي ها تيم پديده که به مراتب بضاعت کمتري نسبت به سياه جامگان دارد بهتر از سياه جامگان با آن همه هزينه و نيروهاي غيربومي نتيجه گرفته است.

 اما در تبريز امسال کار دشوار تر از هميشه است .
حضور سه تيم به طور همزمان در ليگ برتر همين الان که به يک سوم جدول هم نرسيده‌ايم کار را به صورت سخت افزاري و نرم افزاري براي سه نماينده تبريز دشوار کرده است.
در اين بين با توجه به اينکه تراکتور سازي بيشترين تعداد هوادار را بعد از استقلال و پرسپوليس دارد به دليل ناآماده بودن چمن ورزشگاه يادگار امام بيشترين ضرر را متقبل مي‌شود با اين وجود چون تراکتور خوب مديريت   و هدايت مي‌شود به خوبي خود را بالاي جدول نگه داشته و اکنون در پايان هفته هفتم پرچم تراکتور بر بلنداي ليگ برتر به اهتزاز در آمده است.

دو تيم گسترش و ماشين‌سازي هم که ابزار و امکانات خوبي دارند و بازيکنان بسيار مطرحي را جذب کرده‌اند از اوضاع و احوال نامناسبي برخوردارند.
 علي‌الظاهر ماشين‌سازي و گسترش فولاد نبايد از بابت ناآماده بودن ورزشگاه يادگار امام خيلي متضرر شوند چون تعداد هواداران آنها آنقدر نيست که از بابت ورزشگاه يادگار امام متضرر شوند.

يک تيم براي حضور در ليگ برتر بايد چند رکن اساسي را با هم داشته باشد و اگر اينها هر کدام دچار کمبود و مشکل باشد  يک جاي کار لنگ مي‌زند.

«مديريت» مهترين عامل در تيمداري است و در راس هرم قرار مي‌گيرد .
دومي کادر فني و بازيکنان  خوب هستند و سوم هواداران به عنوان محرک و مشوق  يکي از ابزارهاي مهم در پيشبرد اهداف هر باشگاه هستند.
تراکتور سازي اين چند عامل را به خوبي و در کنار هم دارد و به همين دليل توانسته از ميان بحران هاي چند هفته اول به سلامت عبور کند و پرچمش را در بلنداي ليگ برتر به اهتزاز در آورد.

ماشين‌سازي که قدمتي به اندازه تراکتور دارد  با وجود همه هزينه‌ها هنوز به جايگاه بايسته دست نيافته و اوضاع گسترش فولاد با آن همه سروصدا در فصل نقل و انتقالات به گونه اي است که هر لحظه بوي تغييرات در اين باشگاه  به مشام مي‌رسد.

​ ‬