1 جی نیوز - 90 برانکو با پرسپوليس اهدافي بزرگتر دارد
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۴:۲۴, ۶ مهر ۱۳۹۵

90 برانکو با پرسپوليس اهدافي بزرگتر دارد

گردآوری جی نیوز : ‪

سيد رضا فيض‌آبادي

پرسپوليس مقابل سپاهان و سپاهان برابر پرسپوليس فوتبالي بازي کردند که به واقع سطح آن فراتر از ليگ ما بود.
هر چند نوع بازي دو تيم شباهت هاي زيادي به يکديگر داشت ، اما بايد شجاعت مربيان دو تيم را ستود که اينگونه با شجاعت تمام فوتبال تهاجمي، ريسکي و رو به جلو را ارائه دادند.
نتيجه اي که رقم خورد مي‌توانست به سود سپاهان باشد اما تيزهوشي مهاجمان پرسپوليس و حفره بزرگي که در خط دفاعي سپاهان وجود داشت نتيجه را به سود پرسپوليس کرد.
سال ها بود که چنين فوتبال زيبا و رواني از دو تيم نديده بوديم و اغلب ديدارهاي سپاهان و پرسپوليس  وارد حاشيه‌هاي مخرب مي‌شد.
اين بار دو  تفکر سالم از دو مربي خوب  و خوش فکر قضيه را تغيير داد.

فوتبالي توام با خلاقيت ،‌دوندگي  و  سرعت در کنار پرهيز دو تيم از دامن زدن به حواشي همه علاقمندان را به وجد آورد.
تقريبا شبيه داربي 82 استقلال و پرسپوليس بود.
به هيچ عنوان  نبايد عبداله ويسي را در قامت يک مربي بازنده تعبير کرد چرا که او هر حمله پرسپوليس را با  يک حمله زيباتر جواب  داد اما دو عامل باعث برتري پرسپوليس شد؛ عامل اول اينکه بنگستون مهاجم سپاهان تک به تک ها را گل نکرد ولي  طارمي همان موقعيت ها را تبديل به گل کرد.
از  طرفي بايد بپذيريم که نيروي تهاجمي پرسپوليس خيلي بالاتر و بهتر  از سپاهاني‌ها کار کرد و اين خط حمله براي هر دفاعي مشکل ساز است.

پرسپوليس از چپ و راست توپ مي‌ريخت و هر چند مدافعان سپاهان در ضربات هوايي خوب کار مي‌کردند اما برانکو از نيروهايش  خيلي خوب و به موقع استفاده مي‌کند.
او وقتي مي‌بيند عبور از کناره ها دشوار است رو به توپ هاي عمقي مي‌آورد و  همگان ديدند که اين بار پرسپوليس عمق دفاع سپاهان ر ا هدف گرفته بود و آنقدر توپ در اين منطقه برد تا نهايتا سپاهان تسليم شد.
بازيکناني مثل عاليشاه ، عليپور و در خط حمله مهدي طارمي به راحتي قادرند هر دفاعي را به دردسر بيندازند.
در بازي با سپاهان اميد عاليشاه واقعا يک پاسور متفکر بود و اما نکته بارز کار برانکو در برابر  سپاهان عدم استفاده از رامين رضاييان بود.

رضاييان که در غياب کاميابي نيا اميد زيادي به بازي کردن در ترکيب ثابت پرسپوليس داشت ، اما باز هم نيمکت‌نشين بود تا چوب ندانم‌کاري ابتداي فصل را بخورد.

برانکو در اين فصل يقينا اهدافي بالاتر از ليگ برتر دارد که مهمترين آن فتح ليگ قهرمانان آسياست.
تيم برانکو اين ظرفيت را دارد.
اگر برانکو خودش و پرسپوليس را از حواشي به خصوص  درگيري با کي‌روش دور نگه دارد مي‌تواند به اين هدف  برسد.

​ ‬