1 جی نیوز - 90 اظهارنظر شيرين يا اعتراف تلخ
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۴:۲۵, ۶ مهر ۱۳۹۵

90 اظهارنظر شيرين يا اعتراف تلخ

گردآوری جی نیوز : ‪

اظهارنظر شيرين يا اعتراف تلخ

سهم ليگ برتر همين يک بازي خوب است؟

برانکو ايوانکوويچ سرمربي پرسپوليس اولين کسي بود که بازي زيباي تيمش برابر سپاهان را به درستي با يک بازي خوب و در سطح اروپا مقايسه کرد و با خوشحالي گفت :‌شاهد يک بازي خوب و کلاس بالا و اروپايي از هر دو تيم بوديم.
اينکه برانکو راست مي‌گويد يا نه ، خيلي نياز به بررسي و جست و جو نداريم .
او درست گفته و بايد همه ما با افتخار بگوييم و بنويسيم که بازي فوق در سطح اروپا بود ، ‌اما آيا در اين 7 هفته و يا 56 بازي که در ليگ برتر شانزدهم برگزار شد ، کس ديگري مي‌تواند ادعا کند که تنها يک بازي ديگر هم در سطح اروپا برگزار شد؟  حتي متعصب ترين افراد که بعضا تيم هاي خود را شايسته قهرماني در آسيا  هم مي‌دانند آيا حاضرند منصفانه بگويند که تيمشان و يا حتي تيم ديگري در فلان بازي هفته چندم موفق به نمايش ايده‌آل و مطلوب و به قول برانکو  در سطح اروپا گرديد؟‌

***

اختلاف ما با همه کساني که دوست دارند از طريق ليگ برتر و به قول خودشان کيفيت بالاي اين رقابت ها مقابل کارلوس کي‌روش و تيم‌ملي جبهه بگيرند.
از همين نکته به ظاهر ساده شروع  مي‌شود.
به اعتقاد ما اظهارنظر شيرين برانکو يک اعتراف ديرهنگام و تلخ درباره کيفيت پايين بازي هايي است که بايد تامين کننده اصلي نيروهاي انساني تيم‌ملي و در واقع پشتيبان تيم‌ملي در همه ابعاد باشد.
آيا واقعا سهم ليگ برتر همين يک بازي خوب است؟ يعني بعد از برگزاري 56 ديدار ، بايد فقط يک بازي بتواند کارشناس مجربي چون برانکو و حتي ديگر کارشناسان را وادار نمايد اينگونه به تمجيد و تحسين از يک مسابقه خوب بپردازند.

آنهايي که مرتب به تعطيلي ليگ معترضند و مي گويند در همه جاي دنيا براي بازي هاي تيم‌ملي حداکثر سه يا چهار روز بازيکنان دور هم جمع مي‌شوند، آيا مي‌توانند بگويند که در همه کشورهاي مدنظرشان هم پس از 7 هفته يا 56 ديدار فقط يک بازي مي تواند داراي کيفيت بالا باشد؟‌امروز که کارلوس کي‌روش در آستانه هر کدام از مسابقات تيم‌ملي برخلاف ميل خودش با نگراني از خدشه دار شدن به کيفيت ليگ ، تقاضاي تعطيلي موقت اين رقابت ها را مي‌کند ، بايد به او حق بدهيم ! چرا که واقعا در ليگ ايران به ندرت مي توان بازيکني پيدا کرد که  از دل مسابقات سطح بالا و با کيفيتي همچون بازي سپاهان پرسپوليس بيرون آمده باشد و اين چند نفر ملي پوش هم تنها استعداد خود را بروز داده‌اند و  اين کي‌روش بود که با درايت و تيزهوشي امثال محمد انصاري و وريا غفوري ، عزت‌اله پورقاز، بيرانوند ، ابراهيمي ، آقايي ، کاميابي نيا و ...
را براي حضور در تيم‌ملي مناسب دانست.
اما آيا کي‌روش با همه علم و دانش و اعتبار مربيگري خود مي‌تواند اين بازيکنان را بدون کنار هم بازي کردن و تمرين کردن و بدون انجام بازي هاي تدارکاتي بفرستد در ميدان هاي مهم نظير بازي با قطر ، چين ، کره جنوب، ازبکستان و ....؟‌

***

لج و لجبازي را کنار بگذاريد.
تعطيلي موقت ليگ همين حالا هم بيش از هر کسي کي‌روش را ناراحت و عصباني کرده ،‌اما آيا او مي تواند بدون تمرين کردن و يا تنها با سه چهار جلسه تمرين امثال محمد انصاري را در بازي هاي مهم تيم‌ملي بازي دهد؟

آيا هنوز نمي‌دانيد که ليگ با همه ادعاهايش پس از 56 بازي تنها يک بازي خوب و به قول برانکو اروپايي داشته؟ شما به جاي کي‌روش ! چگونه به خودتان جرات مي‌دهيد تيم‌ملي را بدون داشتن بازي تدارکاتي و بدون اينکه بازيکنان اين تيم غير از لژيونر هايش -‌کنار هم تمريناتي مناسب شان تيم‌ملي برگزار کنند، روانه مسابقه مهم مقدماتي جام‌جهاني نمائيد؟!‌

بياييد اگر واقعا براي تيم‌ملي و در کنار آن براي ليگ برتر دلسوز هستيد يک تحولي اساسي  در  ‌تفکرات خود ايجاد نماييد.
واقعا بازيکنان مستعدي چون داريوش شجاعيان، محمد انصاري، سعيد آقايي و ديگران فقط بايد کنار هم تمرين کنند تا مطمئن باشيم داراي يک تيم‌ملي قوي هستيم.
وگرنه محال است که تيم‌ملي بتواند با 3 يا 4 جلسه تمرين خود را به سطح رقابت با مدعيان صعود به جام‌جهاني برساند و اين واقعيتي است که بيش از همه در دل رقابت هاي ليگ نهفته است و بايد همه ما در مواجهه با آنها کمي منصف باشيم.

​ ‬