1 جی نیوز - لندن با هر ایده‌ای درباره ارتش اروپایی مخالفت خواهد کرد
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۸:۱۸, ۶ مهر ۱۳۹۵

لندن با هر ایده‌ای درباره ارتش اروپایی مخالفت خواهد کرد

لندن با هر ایده‌ای درباره ارتش اروپایی مخالفت خواهد کرد

گردآوری جی نیوز : ‪ مایکل فالون وزیر دفاع بریتانیا امروز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد: بریتانیا با هر گونه طرح اتحادیه اروپا برای افزایش همکاری نظامی که موجب اختلال در سازمان ناتو شود مخالفت خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما همچنان مخالف هر ایده‌ای برای تشکیل یک ارتش اروپایی یا دفاتر ارتش اروپا خواهیم بود که بتواند موجب تضعیف ناتو شود.

اظهارات فالون در حالی است که اورسولا وون در لاین وزیر دفاع آلمان در سخنانی گفت: انتظار ندارم که بریتانیا با طرح ابتکاری فرانسه و آلمان برای تعمیق همکاری‌های دفاعی بین 27 کشور اتحادیه اروپا مخالفت نماید.

پاریس و برلین در حال آماده کردن طرحی برای سیاست دفاعی فعالتر و مفیدتر اتحادیه اروپا هستند.

وزارت دفاع فرانسه اعلام کرده است که این سند که توسط وزرای دفاع آلمان و فرانسه در حال آماده شده است پایه و اساسی برای بازنگری در سیاست دفاعی اروپا خواهد بود.

هدف اصلی از تنظیم این سند فعالتر کردن نقش دفاعی اروپا بدون جایگزین کردن آن با نهادهای دفاعی ملی خواهد بود در واقع نهادهای ملی دفاعی در اروپا همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

فرانسه و آلمان جدول زمان بندی را برای تشکیل ارتش مشترک اروپایی ارائه داده اند و انتطار می رود کمیسیون اروپا پیشنهادات مربوط به این طرح را در نشست دسامبر مطرح کند.

بریتانیا بر این باور است که ناتو باید امنیت کشورهای اروپایی را تامین کند.

انتهای پیام/