1 جی نیوز - چرا فیلم کسی که به‌فاحشه‌ها احترام می‌گذارد به اسکار می رود؟!
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۹:۲۶, ۶ مهر ۱۳۹۵

چرا فیلم کسی که به‌فاحشه‌ها احترام می‌گذارد به اسکار می رود؟!

گردآوری جی نیوز : ‪ موج انتقادات جدی رسانه‌ها برای انتخاب فروشنده به عنوان نماینده ایران در اسکار هر روز افزایش بیشتری پیدا می کند.

 

حمیدرضا مهدیزاده اخیرا در روزنامه رسالت در مورد این موضوع مطلبی نوشته است.

به نوشته وی سردبير گفت: پيش بيني شما در يادداشت پيش از پاييز درست از آب درآمد و فيلم فروشنده نماينده رسمي جمهوري اسلامي ايران جهت شركت در مراسم اسكار فيلم‌هاي خارجي شد.
شايد در لحظه اول كمي به لحاظ حرفه روزنامه نگاري خوشحال شدم ولي به يكباره در شوك و بهتي غيرقابل وصف فرو رفتم.

 

فروشنده فيلم اصغر فرهادي كسي كه به فاحشه‌ها احترام مي‌گذارد و از «درباره الي» به اين سو تمامي آثارش با موضوع تجاوز و فحشا ساخته شده نماينده رسمي سينماي ايران در مراسم اسكار مي‌شود! گويي كه در اين 37 سال در تهران و ايران هيچ اتفاقي جز جولان روسپيان و دور دور اتومبيل‌هاي آنچناني بچه‌هاي لاابالي و بي‌قيد و بند پولدار نيفتاده است.
دست شما درد نكند جناب آقاي ايوبي! واقعا مانده‌ايم كه اين همه زحمات شما و همكاران‌تان را در معاونت سينمايي ارشاد چگونه جبران نماييم! فروشنده‌ها و لانتوري‌ها بايد اكران شوند و راهي كن و اسكار گردند تا تصويري كه جهانيان از مردم ايران دريافت مي كنند مردمي مريض و رواني كه با انواع و اقسام معضلات جنسي روبه رو هستند؛ پرخاشگر فحاش و بي‌فرهنگ!

آن هم در سرزمين حافظ و سعدي و مولانا.
انگار نه انگار كه در تمام اين سال ها جوانان دانشمند ايراني در پژوهشگاه رويان و مراكز هسته‌اي با غيرت مثال زدني خود كارهايي كرده‌اند كارستان.
در فيلم لانتوري به سلامتي مريم عرق خورده مي‌شود به سبك فيلم‌هاي مستهجن مثلا فارسي رژيم فاسد شاهنشاهي.
پس غمت مباد!/ مشرق

 

115