1 جی نیوز - متوسط زمان رسیدن آتش نشان‌های رشت به محل حادثه ۴ دقیقه و ۲۹ ثانیه است
عکس
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۹:۳۳, ۶ مهر ۱۳۹۵

متوسط زمان رسیدن آتش نشان‌های رشت به محل حادثه ۴ دقیقه و ۲۹ ثانیه است

متوسط زمان رسیدن آتش نشان‌های رشت به محل حادثه ۴ دقیقه و ۲۹ ثانیه است

گردآوری جی نیوز : ‪

از رشت, بابک رمضانی صبح امروز در نشست خبری به‌مناسبت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی در رشت اظهار داشت: در سال 92 سازمان آتش نشانی شهرداری رشت مجهز به 6 ایستگاه, 187 نیرو و 33 دستگاه خودرو بود که با توجه به استاندارد جمعیت از لحاظ خودرو, ایستگاه و منابع انسانی با کمبود مواجه بودیم.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های آتش نشانی شهر رشت در سال 92 از 6 ایستگاه به 9 ایستگاه افزایش یافت، بیان کرد: در سال 92 پرسنل سازمان آتش نشانی از 187 نفر به 287 نفر رسید و 100 نفر نیرو از طریق آزمون استخدامی وارد سازمان شدند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با بیان اینکه در سال 94 ایستگاه‌های آتش نشانی رشت از 9 به 12 رسید، تصریح کرد: پرسنل سازمان آتش نشانی از 280 نفر به 320 نفر و خودروها به 38 عدد افزایش یافت.

رمضانی از اضافه شدن 3 دستگاه خودرو آبرسانی و 2 دستگاه خودروی نیمه سنگین به آتش نشانی رشت از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: ایستگاه بلوار خرمشهر تا 2 الی 3 ماه آینده راه‌اندازی می‌شود و 2 ایستگاه دیگر تا اوایل سال 96 راه‌اندازی می‌شوند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت با بیان اینکه شهر رشت هزار و 387 کوچه تنگ و باریک دارد، مطرح کرد: مقرر شد از طریق منطقه آزاد انزلی تا پایان سال 6 دستگاه خودروی نیمه سنگین با برند مطرح جهانی به سازمان آتش نشانی اضافه شود.

رمضانی با اشاره به اینکه ارتفاع آپارتمان‌ها در رشت به بالای 50 متر رسیده است، عنوان کرد: قرار شد یک دستگاه خودروی مجهز به نردبان 55 متری و یک دستگاه خودروی امداد و نجات مجهز به تجهیزات جدید به سازمان افزوده شود.

وی ازطرح تجمیع بیمه آتش سوزی خانوارها در رشت با مشارکت شهرداری و سازمان آتش نشانی خبر داد و مطرح کرد: با تعامل خوب شورا, شهرداری و آتش نشانی بیمه آتش‌سوزی منزل 200 هزار خانوار انجام شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت از آموزش 8 هزار و 600 نفر از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: 2 هزار و 350 مورد بازدید ایمنی از مراکز تجاری, ادارات و سازمان‌های مختلف انجام دادیم.

رمضانی از امضای 20 تفاهم‌نامه با ادارات و سازمان‌های مختلف خبر داد و خاطرنشان کرد: امضای تفاهم‌نامه با سازمان‌ها منجر به کاهش حریق شده است و ادارات آموزش‌های لازم را برای پیشگیری از وقوع حریق دیده‌اند.

وی با بیان اینکه سرای محلات کار مفیدی را برای آموزش شهروندان و آشنایی شهروندان با آتش نشان‌ها انجام داده‌اند، بیان کرد: از طریق سرای محلات هزار و 600 آتش نشان داوطلب داریم که در صورت وقوع حریق به ما کمک می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت از کاهش 3 تا 4 درصدی حریق در مقایسه با سال گذشته خبر داد و تاکید کرد: امسال در بازار رشت با توجه به آموزش‌های لازم و انعقاد تفاهم‌نامه با اصناف با کاهش حریق مواجه بودیم.

رمضانی متوسط زمان رسیدن آتش نشان‌های رشتی را به محل حادثه 4 دقیقه و 29 ثانیه اعلام کرد و گفت: متوسط جهانی بین 3 تا 5 دقیقه است و ما در زمان رسیدن به محل حریق در استاندارد جهانی قرار داریم.

انتهای پیام/