1 جی نیوز - جشنواره ادبی با عنوان "شهید بهشتی" برگزار می‌شود
عکس
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۹:۳۳, ۶ مهر ۱۳۹۵

جشنواره ادبی با عنوان "شهید بهشتی" برگزار می‌شود

جشنواره ادبی با عنوان "شهید بهشتی" برگزار می‌شود

گردآوری جی نیوز : ‪ غلامرضا منتظری شامگاه یکشنبه در اختتامیه نهمین جشنواره بسیج هنرمندان در محل مجتمع لاله شهرکرد اظهار داشت: با توجه به گلایه مقام معظم رهبری نسبت به عدم تصویرسازی درست از شهید بهشتی و واقعه 7 تیر از هنرمندان ادببات داستانی دعوت می‌کنم در این عرصه نیز وارد شوند.

وی افزود: در این مراسم فراخوان جشنواره ادبی با موضوع شهید بهشتی و واقعه 7 تیر را اعلام می‌کنم.

رئیس بسیج هنرمندان بیان کرد: این جشنواره با همکاری انجمن ادبیات داستانی سازمان بسیج هنرمندان برگزار و اختتامیه آن نیز در روز 7 تیر سال آینده برگزار می‌شود.

منتظری با اشاره به وجود 208 قصه و داستان در قرآن خاطرنشان کرد: بیان این قصه‌ها در قرآن نشان از کارکرد ادبیات داستانی در انتقال دانش بینش و ارزش‌های اجتماعی است.

وی تصریح کرد: هنرمندان این حوزه با الگوگیری از قرآن وظیفه سنگینی را در جهت نشر ارزش‌ها دارند.

رئیس بسیج هنرمندان با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره تصریح کرد: کادرسازی هنرمندان متعهد با ارتقاء دانش و بینش و نیز پاسخگویی به نیازهای نظام اسلامی در عرصه فرهنگی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

ادبیات داستانی بهترین ظرفیت برای رساندن پیام است

جانشین معاون برنامه‌ریزی صدا و سیما و رئیس مرکز طرح و برنامه رسانه ملی نیز در این مراسم با بیان اینکه هنرمندان با قلم خود ایثار رزمندگان را برای آگاهی آیندگان به تصویر می‌کشند اظهار داشت: رزمندگان و مدافعان حرم برای آرامش ما در آن سوی مرزهای در حال جنگ هستند.

حمید شاه‌آبادی با بیان اینکه هنر مانند یک سلاح عمل می‌کند افزود: ادبیات داستانی بهترین ظرفیت برای رساندن پیام است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های هنری استان چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری چهارراهی برای انواع قومیت‌ها است که ظرفیت‌های فراوانی در تمامی زمینه‌های هنری به ویژه موسیقی مقامی دارد.

انتهای پیام/