1 جی نیوز - برگزاری جشنواره‌ها راهی برای برقراری ارتباط صمیمانه بین ملیت‌های مختلف است
عکس
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۹:۳۴, ۶ مهر ۱۳۹۵

برگزاری جشنواره‌ها راهی برای برقراری ارتباط صمیمانه بین ملیت‌های مختلف است

برگزاری جشنواره‌ها راهی برای برقراری ارتباط صمیمانه بین ملیت‌های مختلف است

گردآوری جی نیوز : ‪ خلیل ابراهیم آکچا  در حاشیه آئین افتتاحیه دومین جشنواره بین‌المللی غذای اکو-جاده ابریشم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صنعت توریسم سبب توسعه پایدار خواهد شد اظهار داشت: جشنواره بین‌المللی غذای اکو-جاده ابریشم را در سالهای آینده می‌توان بهتر از این نیز برگزار کرد و می‌توانیم از این طریق توریست را به این محل بکشانیم تا از یک جشنواره و غذاهای آن لذت ببرند.

وی با اشاره به نقش برگزاری چنین جشنواره‌هایی در نزدیکی تمدنها و کشورها به همدیگر افزود: با برگزاری جشنواره‌ها کشورها با یکدیگر آشنا شده و ارتباطات خوبی نیز برقرار می‌کنند و این سبب صلح و ثبات در منطقه می‌شود.

دبیرکل سازمان اکو با تاکید بر برگزاری هرچه بهتر این جشنواره در سالهای آینده عنوان کرد: ما در حال تدارک برنامه‌هایی با شهردار زنجان و مدیرکل میراث فرهنگی استان هستیم تا این جشنواره را بهتر از این برگزار کنیم.

وی گفت: به دنبال این هستیم تا راهکارهای جدیدی را برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره احصا کنیم تا این جشنواره هر 6 ماه برگزار شود.

آکچا بیان کرد: این جشنواره راهی برای برقراری ارتباط صمیمانه بین ملیت‌های مختلف است و به طور یقین با افزایش تعداد کشورهای شرکت کننده ارتباط و صلح و دوستی بین کشورها نیز گسترش می‌یابد.

وی با اشاره به برنامه سازمان اکو برای گسترش صنعت گردشگری در بین کشورهای عضو اظهار داشت: ما برای ارتقای صنعت گردشگری باید به همدیگر کمک کنیم تا در سالهای آینده و تا 2025 به رشد مورد نظر و حد ارتقا خود برسد.

دبیرکل سازمان اکو با تاکید بر ارتقای صنعت توریسم در بین کشورها خاطرنشان کرد: ایران جاذبه‌های گردشگری خوبی دارد که شاهد هستیم در زنجان و سایر شهرها آثار تاریخی و باستانی خوبی وجود دارند و به طور یقین ما از طریق کشورهای عضو اکو و مقامات این استان می‌توانیم تمهیداتی را برای ارتقا این صنعت بیندیشیم.

انتهای پیام/