1 جی نیوز - افزایش عرضه گوشت قرمز و مرغ در ماه محرم
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۹:۴۳, ۶ مهر ۱۳۹۵

افزایش عرضه گوشت قرمز و مرغ در ماه محرم

افزایش عرضه گوشت قرمز و مرغ در ماه محرم

گردآوری جی نیوز : ‪ حسن رکنی  با اشاره به کاهش قیمت مرغ در بازار اظهارداشت: عرضه مرغ گرم در بازار زیاد است و به همین دلیل ما انتظار افزایش قیمت این محصول را نداشتیم و نداریم.

وی با بیان اینکه درحال حاضر نرخ این کالا در مراکز خرده فروشی کمتر از ۷ هزار تومان و در مراکز عمده فروشی حدود ۶ هزارتومان است گفت: ارزان شدن قیمت مرغ نیز ما را خشنود نمی‌کند؛ نرخ این کالا باید متعادل باشد که نه مصرف کننده زیان کند و نه تولیدکننده.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام به صورت محدود مرغ منجمد در بازار عرضه می‌کند اضافه کرد: درحال حاضر با توجه به عرضه زیاد مرغ گرم نیازی به حضور شرکت پشتیبانی امور دام در بازار نیست و این شرکت کمترین مقدار عرضه مرغ منجمد را دارد.

رکنی با بیان اینکه کشش بازار درماه‌های مختلف متفاوت است و پیش بینی می‌شود در ماه محرم این کشش افزایش پیدا کند گفت: شرکت پشتیبانی امور دام به شکل مستمر بازار را رصد و هرجا که نیاز باشد برای تنظیم آن ورود می‌کند.

وی از عرضه مرغ منجمد در ایام محرم خبر داد و اضافه کرد: در استان‌های مختلف این امکان فراهم شده است و مرغ منجمد با نرخ ۵۱۰۰ تومان در ایام محرم برای ایجاد تعادل در بازار توزیع خواهد شد.

معاون وزیرجهادکشاورزی ادامه داد: علاوه بر این شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی دارد به محض اینکه قیمت مرغ کاهش یابد و نرخ آن برای تولیدکنندگان غیراقتصادی شود مرغ‌های مازاد را از بازار جمع آوری کند چرا که برای ما بسیار مهم است تعادل قیمت حفظ شود.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی درباره شرایط بازار گوشت قرمز نیز اضافه کرد: ذخایر گوشت منجمد بخش خصوصی درحال حاضر حدود ۱۰ تا ۱۵ هزارتن است علاوه بر این شرکت پشتیبانی امور دام نیز ذخایر خوبی در این زمینه دارد.

رکنی با بیان اینکه میزان تولید گوشت قرمز در کشور حدود ۸۲۰ هزارتن و میزان واردات این کالا بین ۸۰ تا ۹۰ هزارتن است گفت: ما کمبودی در زمینه گوشت قرمز در کشور نداریم و گوشت گرم به وفور در واحدهای تولیدی وجود دارد و عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی عرضه گوشت منجمد را در ایام محرم دارد اضافه کرد: درحال حاضر مسائلی که در بازار گوشت بوجود آمده مربوط به دام سبک است.

معاون وزیرجهاد کشاورزی ادامه داد: در ایامی مانند عیدقربان قبل و حین ایام محرم تقاضا برای دام سبک افزایش پیدا می‌کند و بازار پرکشش می‌شود اما این به معنای کمبود نیست.

​ ‬