جی نیوز - ارتباط مستقیم کاهش وزن در زنان و در امان ماندن از سرطان سینه
عکس
تاریخ نشر : ۱۷:۱۸:۰۳, ۱۹ آذر ۱۳۹۶

ارتباط مستقیم کاهش وزن در زنان و در امان ماندن از سرطان سینه

ارتباط مستقیم کاهش وزن در زنان و در امان ماندن از سرطان سینه

گردآوری جی نیوز : ‪ نتایج یک بررسی جدید نشان داد کاهش وزن در زنان حتی اگر اندک باشد می‌تواند به میزان قابل توجهی ریسک ابتلا به سرطان سینه را در‌ آنها کاهش دهد.

بر اساس این تحقیقات از دست دادن 15 درصد از وزن بدن و یا بیشتر می‌تواند ریسک سرطان سینه را تا 37 درصد در زنان یائسه کاهش دهد؛ قبل از قرار گرفتن در این دوران کاهش 5 درصدی وزن بدن برابر با کاهش 12 درصدی ریسک ابتلا به سرطان سینه است. 

این پژوهش همچنین نشان داد اضافه‌وزن تا 50 درصد می‌تواند زنان چاق را در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دهد؛ کاهش اندکی وزن می‌تواند تأثیر شگرفی در کاهش احتمال بروز سرطان سینه داشته باشد. 

محققان با بررسی بیش از 61 هزار و 335 زن دریافتند اضافه‌وزن یا چاقی به شدت با بعضی از سرطان‌ها به خصوص سرطان سینه ارتباط مستقیم دارد و می‌تواند سلامتی زنان را به خطر اندازد. 

روآن چلوبوسکی سرپرست تیم تحقیق از دپارتمان آنکولوژی سیتی هوپ کالیفرنیا در این باره می‌گوید: «کمی کاهش وزن که البته پایدار باشد می‌تواند منجر به پیامدهای خوب سلامت شود.».

 به گفته چلوبوسکی شمار زیادی از فاکتورهای پرخطر نظیر کاهش التهاب با کاهش وزن مرتبط هستند که می‌تواند موجب کاهش ریسک سرطان باشد.

انتهای پیام/