عکس

تیم والیبال شهرداری ورامین با پیروزی قاطع برابر میزبانش فولاد سیرجان همچنان در صدر جدول لیگ برتر ایستاد و در شهرآورد آذربایجانی‌ها، شهرداری تبریز نخستین بردش را جشن
تیم والیبال شهرداری ورامین با پیروزی قاطع برابر میزبانش فولاد سیرجان همچنان در صدر جدول لیگ برتر ایستاد و در شهرآورد آذربایجانی‌ها، شهرداری تبریز نخستین بردش را جشن
سیاسی
تاریخ نشر : ۲۲:۰۶:۴۴, ۲۳ آذر ۱۳۹۶

دولت آمریکا برای تعقیب اهداف مخرب خود در صدد فریب افکار عمومی است

دولت آمریکا برای تعقیب اهداف مخرب خود در صدد فریب افکار عمومی است

گردآوری جی نیوز : ‪ بیانیه مطبوعاتی نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل به شرح زیر است:

"بدنبال طرح اتهامات بی پایه دولت آمریکا بر ضد جمهوری اسلامی ایران طی 10 ماه گذشته امروز بار دیگر سفیر آمریکا در سازمان ملل ایران را به ارسال موشک به یمن متهم کرد؛ اتهام بی اساسی که ما قویاً آن را رد کرده و در عین حال آن را نشانه بارزی از نقش مخرب تحریک آمیز و غیرمسئولانه آمریکا می دانیم.

شواهد و مدارک ادعائی که امروز به نمایش گذاشته شد مثل مدارک جعلی و ساختگی است که آمریکا در گذشته در مناسبت های دیگر نیز ارائه کرده است. 

دولت آمریکا برای تعقیب اهداف مخرب خود در منطقه در صدد فریب مستمر افکار عمومی جهان است به نحوی که رئیس جمهور آمریکا بلافاصله چند ساعت پس از اصابت موشک به ریاض حتی قبل از طرح چنین اتهامی توسط عربستان ایران را در این رابطه متهم کرد.
همچنین در ماه گذشته سفیر آمریکا در سازمان ملل خواستار اقدام بین المللی علیه ایران در خصوص حمله موشکی مذکور گردید.

در حالیکه ایران موشکی به یمن ارسال نکرده این جار و جنجال ها فقط برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات ماجراجویانه آمریکا در منطقه شامل حمایت افسار گسیخته و ظالمانه از رژیم صهیونیستی است.
تصادفی نیست که این اتهامات سفیر آمریکا در سازمان ملل درست دو روز پس از ادعای نامبرده در مصاحبه با سی ان ان صورت می گیرد که وی طی آن مدعی شد جنگ مشترک ما و متحدان منطقه ای مانعلیه ایران بسیار مهم تر از مصائب فلسطینیان و شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

این اتهامات همچنین با هدف سرپوش نهادن بر جنایات جنگی عربستان سعودی در یمن با مشارکت و حمایت همه جانبه آمریکا مطرح می شود.
بعلاوه این اقدامات در پی انحراف توجه جامعه جهانی و منطقه از تجاوز نافرجام علیه مردم مظلوم یمن است که تاکنون به کشتار بیش از ده هزار نفر غیرنظامی آوارگی بیش از سه میلیون نفر نابودی زیرساخت های یمن و سیستم بهداشتی آن منجر شده و همانگونه که سازمان ملل هشدار داده این کشور را در آستانه بزرگترین قحطی و گرسنگی جهان طی دهه های اخیر قرار داد ه است.

ایران ضمن تأکید بر حق مردم یمن در دفاع مشروع از خود علیه تجاوز مجدداً اعلام می نماید بحران یمن به هیچ وجه راه حل نظامی ندارد.
جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری ارائه طرح صلح‌اش به دبیرکل سازمان ملل در سال 2015 برای حل مسالمت آمیز بحران یمن مجدداً آمادگی خود را برای هرگونه کمک جهت تحقق این هدف اعلام می دارد."