عکس
فرهنگ و هنر
تاریخ نشر : ۱۶:۵۲:۲۲, ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

نمایش «گل‌مردگی‌»‌های نیکی کریمی

نمایش «گل‌مردگی‌»‌های نیکی کریمی

گردآوری جی نیوز : ‪ نیکی کریمی می‌گوید عکاسی مجموعه «گل‌مردگی»  در سال 94 شروع شده و برای او فراز و نشیب بسیاری داشته تا به تصویر نهایی برسد.

او توضیح می‌دهد: ‎این اولین بار بود که از طبیعت و خیابان و دوربین روی دست به استودیو می‌رفتم و صحنه‌ها را می‌چیدم.
احساس یک فیلمساز- نقاش را داشتم که باید قابی ابدی از تصویرش می‌ساخت.
مردن و به استعاره از آن پژمردن جهانم را به هم زده بود چرا که مرشد همیشگی‌ام  را از دست داده بودم و درگیر ذهنی به تصویر کشیدن این فقدان بودم.
همزمان اخبار نابسامانی‌های خاورمیانه من را بیشتر به مفهوم نیستی و فقدان درگیر می کرد.
احساس تک افتادگی و تنهایی در جهانی بی نور و بی امنیت.
همه این ها من را رساند به «گل‌مردگی».

نیکی کریمی ـ کارگردان بازیگر و تهیه‌کننده ـ که پیش از این دو نمایشگاه از عکس‌های خود را در گالری گلستان ایران و گالری کورت یارد امارات به نمایش گذاشته گفته می‌شود تا امروز سبک‌های مختلف عکاسی را تجربه کرده اما عکاسی از طبیعت در آثار او چشم گیرتر است.

‎اولین نمایشگاه عکس‌های نیکی کریمی با نام «افق‌ها» سال ۱۳۸۸ در گالری گلستان برگزار شد که مجموعه عکس‌های سفر کاشان اصفهان لرستان بندر انزلی رشت لاهیجان و ماسوله را در بر می‌گرفت.

طبیعت هایی بدون انسان افق‌های گسترده و تپه ماهورهای چشم نواز همان مجموعه بود که در سال ۱۳۸۹ در گالری کورت یارد امارات نیز به نمایش گذاشته شد.

‎این نمایشگاه از روز جمعه ٢٧ بهمن در گالری اعتماد واقع در میدان بهارستان خیابان دانشسرا باغ نگارستان افتتاح می‌شود و ‎تا ١٥ اسفند ماه از ساعت ١١ تا ٢٠ برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

این گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

انتهای پیام