عکس
عکس
تاریخ نشر : ۰۹:۱۸:۲۴, ۵ اسفند ۱۳۹۶

نماینده حضرت آیت الله سیستانی: تغییر اوضاع سیاسی از اقرار به شکست و شروع اصلاحات آغاز می شود

نماینده حضرت آیت الله سیستانی: تغییر اوضاع سیاسی از اقرار به شکست و شروع اصلاحات آغاز می شود

گردآوری جی نیوز : ‪

(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- نماینده حضرت آیت الله سیستانی از افراد و جامعه خواست از تغییر ناامید نشوند.

به گزارش سرویس ترجمه به نقل از فرات نیوز، حجت الاسلام و المسلمین عبدالمهدی کربلایی که خطبه های نماز جمعه را در حرم مطهر امام حسین(ع) ایراد می کرد، گفت: اسلام به نکته مهمی در زمینه تغییر اوضاع سیاسی، اجتماعی واقتصادی اشاره می کند مبنی بر اینکه نباید فرد و جامعه در برابر تغییر دست بسته بمانند.

حجت الاسلام و المسلمین کربلایی با اشاره به اینکه نباید از دیگران انتظار تغییر اوضاع را داشت، بیان کرد: آغاز تغییر از خود است چه این تغییر فردی و چه اجتماعی باشد.

وی با تاکید بر اینکه تغییر به روش نیاز دارد و بدون روش نمی توان اشتباهات و شکست ها را جبران کرد، تاکید کرد: فرد باید در هر موقعیتی نسبت به تغییر مبادرت ورزد.
تغییر از اعتراف به اشتباهات، و شکست ها و سپس با عزم و اراده آغاز می شود.

کربلایی با اشاره به اینکه ممکن است تغییر جامعه و تغییر اوضاع سیاسی و انسانی دهها سال به طول انجامد لذا نباید ناامید شد ، بیان کرد: مردم به رهبران بیشتر از روش برای تغییر و ایجاد اصلاحات نیاز دارند.

نماینده حضرت آیت الله العظمی سیستانی در ادامه با تاکید بر لزوم پیروی از فریضه امربه معروف و نهی از منکر ابراز داشت: این خود جامعه است که با توسل به خود و بدون نیاز به حکومت ها و رژیم های استبدادی و بدون عوامل نظارتی نسبت به اصلاح نفس اقدام می کند.

خطیب جمعه کربلا در گوشه دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه دین مبین اسلام ضوابط و دستورالعمل هایی را برای انجام وظایف و جلوگیری از هرج و مرج مشخص کرده است، اظهار کرد: همه باید نسبت به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر اصرار بورزند.
امر به معروف و نهی از منکر از خانه آغاز و به بازار، دانشگاه و هر محلی که فرد در آن رفت و آمد دارد، کشیده می شود.
بسیاری از ما مسئولیت تغییر را بر دوش دیگران می اندازیم در حالی که به همه افراد در امر ایجاد تغییر نیاز است.