عکس
عکس
تاریخ نشر : ۱۳:۰۸:۰۵, ۲ فروردین ۱۳۹۷

افزایش 9 درصدی تردد در جاده‌های کشور فوت 23 نفر در اول فروردین بر اثر تصادف اعلام 4 استان‌ پرتردد کشور

افزایش 9 درصدی تردد در جاده‌های کشور فوت 23 نفر در اول فروردین بر اثر تصادف اعلام 4 استان‌ پرتردد کشور

گردآوری جی نیوز : ‪

جانشین پلیس راهور ناجا با اشاره به افزایش 9 درصدی تردد در جاده‌های کشور، از جان باختن 23 نفر در نخستین روز فروردین بر اثر تصادف خبرداد.

، سردار امیری در رزمایش ترافیکی در استان زنجان گفت: در 7 روز گذشته میزان ترددها افزایش 9 درصدی داشته است که در این بین در استان‌هایی همچون قزوین، گیلان، قم و خراسان رضوی شاهد بیشترین تردد بوده ایم.

امیری با اشاره به کاهش 10 درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده های کشور ، گفت: در نخستین روز از فروردین امسال 23 فقره تصادف منجر به فوت رخ داده که در اثر این تصادفات 25 نفر جان خود را از دست دادند.

وی همچنین از شناسایی 3 هزار و 400 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور خبر داد و افزود: تخلفات حادثه‌ساز موجب توقیف 72 ساعته خودرو بدون اغماض خواهد بود.

سردار امیری

جانشین پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه در تصادفات، خودورهای سواری‌ با 80 درصد بیشترین نقش را داشتند، گفت: همچنین بیشترین علت تصادفات رخ داده مربوط به واژگونی با 47 درصد بوده است.

سردار امیری با اعلام اینکه واژگونی خودرو با 47 درصد و انحراف به چپ با 40 درصد بیشترین علت‌های تصادفات در جاده های کشور است از این رو به رانندگان توصیه کرد رعایت قوانین و مقررات را در دستورکار خود قرار دهند .