عکس
عکس
تاریخ نشر : ۱۳:۱۸:۱۸, ۲ فروردین ۱۳۹۷

محمد مهدی حق گویان در دانمارک و سوئد+عکس

گردآوری جی نیوز : ‪ حافظ کل قرآن کریم که به همراه مالک آقایی مسئول ستاد مسابقات قرآن انوار السماء در دهه پایانی سال 96 بيش از ٧٣ برنامه قرانى كه در كشورهاى تركيه و آلمان اجرا کردند در ادامه و از ابتدای سال جدید وارد کپنهاگ پایتخت دانمارک شدند و در مسجد امام علی(ع) بزرگترین مسجد شیعیان در اروپا برنامه اجرا کردند.

اجراهای محمد مهدی حق گویان در دانمارک و سوئد+عکس

محمدمهدی حق گویان قادر است يك كلمه از بين ٧٧٠٠٠كلمه قران كريم را سريعتر از كامپيوتر بگويد كه اين كلمه در كدام سوره آيه صفحه جزء و در كجاى صفحه قرار گرفته است.
او همچنين مي‌تواند اولين آيه آن صفحه آخرين آيه آن صفحه و به سرعت كلمات اول و آخر هر صفحه را به سمت ابتدا و انتهاى قران كريم بخواند.
از ديگر روشهاي او اين است كه اگر شماره صفحه اى به او گفته شود و اعلام گردد مثلا ٤٠٠صفحه بعد يا ٣٠٠صفحه قبل چه آيه اى است او به سرعت آن آيه را بيان مى كند.

در ادامه حضور حق گویان در دانمارک روز گذشته وی به دیدار سفیر جمهوری اسلامی در دانمارک رفته و برنامه صمیمانه ای با حضور سفیر و کارمندان سفارتخانه کشورمان برگزار کرد.
او هم چنین در مراکز اسلامی دیگری در این شهر به اجرای برنامه پرداخت و در ادامه وارد شهر مالمو سوئد گردید و در موسسه الغدیر وابسته به آیت الله سیستانی که با استقبال کم نظیر مردم برگزار شد اجرای برنامه کرد.

این گروه قرآنی پس از اجرای بیش از 97 برنامه قرآنی که در کشورهای ترکیه آلمان دانمارک و سوئد برگزار نمودند کپنهاگ را به مقصد آمستردام ترک کردند.

لازم به ذکر است که محمد مهدی حق گویان در سن 19 سالگی حافظ کل قرآن به 74 روش و در حال نگارش پایان نامه مقطع دکتری و هم چنین در حال تحصیل درس خارج فقه در حوزه علمیه قم است.

انتهای پیام