جی نیوز - ۲ تخلف جدید در بودجه سال ۹۶ برای حقوق معلمان بازنشسته به هر دری زدیم، حتی وام گرفتیم
عکس
اقتصادي
تاریخ نشر : ۱۳:۲۳:۳۳, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

۲ تخلف جدید در بودجه سال ۹۶ برای حقوق معلمان بازنشسته به هر دری زدیم، حتی وام گرفتیم

۲ تخلف جدید در بودجه سال ۹۶ برای حقوق معلمان بازنشسته به هر دری زدیم، حتی وام گرفتیم

گردآوری جی نیوز : ‪

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ، در پاسخ به این سوال که گفته شده، دولت به منظور تامین هزینه‌ جاری بودجه 1396 به ویژه حقوق دستمزد کارکنان و بازنشستگان از برخی بانک‌ها 2 تا 6 هزار میلیارد تومان وام گرفته است، اظهار داشت: گفته شد منابعی از برخی بانک‌ها که رقم آن 600 میلیارد تومان است وام گرفته شده، اما انعکاس آن در عملکرد بودجه 96 نمایان نیست.
آنهایی که این پول را گرفتند، حرفه‌ای‌تر از آن هستند که چگونه آن را در ارقام عملکرد مخفی کنند.

وی با بیان اینکه دولت برای حقوق معلمان بازنشسته شب عید تسهیلات گرفته است، گفت‌: هنوز آثار مالی این موضوع در عملکرد دولت وجود ندارد که بتوان دقیق اظهار نظر کرد.
مسئولان سازمان برنامه و بودجه در کمیسیون برنامه و بودجه منعکس کردند و حتی شنیده شد، مطالبات را دو روز بعد پرداخت کرده و شیوه پرداخت آن را هم می‌دانیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه اقدام مسئولان در بودجه تخلف است، بیان داشت: باید به این موضوع رسیدگی و اسناد آن مشخص شود.

وی در پاسخ به اینکه رقم وام دولت بیش از 2 هزار میلیارد تومان بوده است، یادآور شد: کسری بودجه آن قدر نبوده است، اما هنوز رقم کلی مستند نیست و نیاز به رسیدگی دارد، تا به قطعیت برسد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به نقل از نوبخت گفت: برای پرداخت حقوق بازنشسته‌های فرهنگیان به هر کاری که عقلمان رسید، دست زدیم از بانک و جاهای دیگر پول گرفتیم، تا مشکل رفع شود.

وی افزود:‌ به دیوان محاسبات گفتیم تا به این موارد رسیدگی کند و اسناد آن را بیاورد تا بتوان با قطعیت اظهارنظر کرد.

انتهای پیام/ب