عکس
تاریخ نشر : ۱۳:۲۴:۵۵, ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

کاهش مقبولیت جمهوری‌خواهان در آمریکا پس از روی کار آمدن ترامپ

کاهش مقبولیت جمهوری‌خواهان در آمریکا پس از روی کار آمدن ترامپ

گردآوری جی نیوز : ‪ نشریه نیویورک‌تایمز در گزارشی از کاهش مقبولیت و حمایت‌های اجتماعی جمهوری‌خواهان آمریکا از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ خبر داد.

در گزارش این نشریه آمده است که طی چندین مورد از انتخابات میان‌دوره‌ای [و تک ناحیه‌ای] کنگره آمریکا که از زمان آغاز به کار ترامپ برگزار شده است شاهد درخشش دموکرات‌ها بوده‌ایم از جمله در مناطقی که پیشتر جمهوری‌خواهان معمولا به آسانی پیروز رقابت‌ها می‌شدند.
مسئله‌ای که باعث هراس جمهوری‌خواهان نیز شده است.

از جمله این موارد پیروزی دبی لسکوی جمهوری‌خواه از آریزونا تنها با اختلاف 6 درصد از رقیب دموکراتش بود در حالی که در دور پیشین رقابت‌های این حوزه انتخاباتی که در سال 2016 برگزار شده بود نامزد جمهوری‌خواه فاصله‌ای 36 درصدی با رقیب دموکراتش داشت.

در انتخابات حوزه‌های واقع در ایالت‌های جورجیا کارولینای جنوبی و دیگر مناطق نیز جمهوری‌خواهان در حالی که در سال 2016 به آسانی توانستند کرسی‌های خود را حفظ کنند اما هم‌اکنون به سختی و تنها در برخی موارد توانسته‌اند کرسی‌های خود را حفظ کنند.

یا در یک مورد دیگر در یکی از حوزه‌های انتخاباتی ایالت پنسیلوانیا که ترامپ توانسته در انتخابات ریاست جمهوری اختلافی 20 درصی با هیلاری کلینتون داشته باشد در انتخابات اخیر میان‌دوره‌ای و تک‌ناحیه‌ای کنگره نامزد حزب دموکرات پیروز شد.

نیویورک‌تایمز در توضیح علل این تغییرات نوشت که به نظر می‌رسد رأی‌دهندگان جمهوری‌خواه روحیه خود را از دست داده‌اند در حالی که حامیان دموکرات‌ها تشجیع و متحد شده‌اند.
همچنین تعدادی از رأی‌دهندگان که معمولا به جمهوری‌خواهان تمایل داشته‌اند از این حزب روی برگردانده‌اند.

بر اساس همین الگو اگر دموکرات‌ها بتوانند از تفاوت‌ها و تغییرات ایجاد شده در روحیه و انگیزه رأی‌دهندگان استفاده کنند احتمال دارد که جمهوری‌خواهان کنترل هر دو مجلس نمایندگان و سنا را از دست بدهند.