جی نیوز - سی‌وسومین نمایشگاه گروهی نقاشی «قلمرو مانی» در مجموعه نیاوران
عکس
فرهنگ و هنر
تاریخ نشر : ۱۳:۲۲:۳۱, ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

سی‌وسومین نمایشگاه گروهی نقاشی «قلمرو مانی» در مجموعه نیاوران

سی‌وسومین نمایشگاه گروهی نقاشی «قلمرو مانی» در مجموعه نیاوران

گردآوری جی نیوز : ‪ در راستای تحقق اهداف این مجموعه به منظور برقراری ارتباط میان موزه و زندگی فرهنگی روزمره هنر دست استادان دانشجویان و هنرجویان این گروه برای اتصال آثار به نمایش درآمده با آثار نقاشی ارزشمند موجود در موزه‌های مجموعه نیاوران در معرض دید قرار گرفته است.

در این نمایشگاه 30 اثر از 30 هنرمند در رشته‌های نقاشی کلاسیک و مدرن با تکنیک‌های مختلف آبرنگ گواش رنگ روغن و اکریلیک بر روی مقوا کاغذ و بوم پارچه‌ای به مدت یک هفته در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.

همچنین در بخش جنبی این نمایشگاه کارگاه یکروزه آموزش نقاشی با اکریلیک با حضور بهاره حاجی جعفری دانش آموخته رشته نقاشی از دانشگاه هنر و معماری و همچنین رشته هنرهای تجسمی از دانشگاه هنرهای زیبای میلان ایتالیا و تنها شاگرد استاد کاراچو شاگرد مارک شاگال نقاش برجسته فرانسوی-روسی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند روز یکشنبه 9 اردیبهشت ماه از ساعت 14 تا 17 به صورت رایگان در این کارگاه آموزشی شرکت کنند.

گفتنی است مهران لطفعلی نقاش و نگارگری که بیش از 33 سال در زمینه آموزش هنر نقاشی در مراکز دانشگاهی و فرهنگی هنری فعالیت کرده است سرپرستی این گروه را برعهده دارد و هدف از تشکیل گروه نقاشان «قلمرو مانی» را استفاده بهینه از شبکه اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی در ارتباط مثبت و کارآمد بین هنرمندان و دسترسی سریع تر به نتیجه قابل رؤیت و همچنین معرفی هنرمندان جوان در کنار اساتید و پیشکسوتان عرصه هنر می‌داند.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا 11 اردیبهشت ماه از ساعت 10 تا 17 به گالری جهان نمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.