عکس
تاریخ نشر : ۱۳:۰۷:۴۱, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

تفکر تقدیرگرایی در زنان حاشیه‌نشین؛ آسیب جدی اجتماعی

تفکر تقدیرگرایی در زنان حاشیه‌نشین؛ آسیب جدی اجتماعی

گردآوری جی نیوز : ‪ دکتر محمودآبادی با اشاره به برخی از مشکلات موجود در جامعه زنان حاشیه نشین کشور گفت: برخی از موضوعاتی که در کل جامعه به عنوان مشکل شناخته می شوند ممکن است در مناطق حاشیه نشین برای افراد آسیب به شمار نیاید.

این کارشناس آسیبهای اجتماعی همچنین در ادامه اضافه کرد: متاسفانه مقبول دانستن بسیاری از آسیب‌ها در جمعیت حاشیه‌نشین کشور به صورت محض یک آسیب جدی به شمار می آید به طوری که عادی دانستن عملی نادرست همواره مثال عینی آسیب است.

وی که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد با اشاره به اینکه تفکر تقدیرگرایی در زنان حاشیه نشین یک آسیب جدی اجتماعی است عنوان کرد: بدون شک گفتن «نه» همواره می تواند در روند کاهش آسیب و کاهش میزان تقدیرگرا بودن زنان نقش مهمی را داشته باشد.

در ادامه برنامه علی ساری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع جلوگیری از گسترش حاشیه نشینی در شهرها گفت: بدون شک موضوع حاشیه نشینی علاوه بر پیشگیری به درمان نیز نیاز دارد.

وی همچنین در ادامه افزود: درآمد کلی کشور در ابتدای دولت روحانی همانند دولت قبل از خود بوده است به طوری که در آمد دولت از سال دوم ریاست جمهوری روحانی به شدت کاهش پیدا کرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه افزود: بدون شک کاهش چشمگیر درآمد دولت امروزه تاثیر بسزایی را در موضوع گسترش حاشیه نشینی خواهد داشت به طوری که عدم وجود درآمد درمان و پیشگیری این موضوع را در شرایط بسیار سختی قرار خواهد داد.

وی با اشاره به مشکلات متعدد اشتغال در مناطق حاشیه و غیر حاشیه نشین کشور عنوان کرد: بسیاری از اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال امروزه فقط جنبههای کاغذی داشته و فایده چندانی را برای مردم به ارمغان نداشته است؛ به طوری که آمارهای ارائه شده در این حوزه نیز منطقی به نظر نمی آیند.

انتهای پیام