عکس
تاریخ نشر : ۱۳:۰۸:۰۲, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

برخورد با تخلفات درمانی، تکلیفی شرعی است

برخورد با تخلفات درمانی، تکلیفی شرعی است

گردآوری جی نیوز : ‪ دکتر قاسم جان بابایی در همایش کشوری دبیران ستاد نظارت بر تعرفه‌ها که با هدف بررسی عملکرد در سال ۱۳۹۶ و تبیین برنامه‌ها و اهداف سال جاری و برقراری وحدت رویه در برخورد با تخلفات تعرفه‌ای برگزار شد گفت: در بحث مدیریت هزینه‌ها در نقطه بسیار حساسی قرار داریم و باید سعی کنیم تا علاوه بر بسترسازی مدیریت در هزینه‌ها این هدف مهم را اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه قانون نظام ارجاع و تدوین و ابلاغ راهنماهای بالینی در حال اجرایی‌سازی است خاطرنشان کرد: اصل طرح تحول نظام سلامت حفظ کرامت مردم حفاظت مالی در خدمات بستری و عدم ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان است.

معاون درمان وزارت بهداشت درخصوص تخلفات احتمالی در خدمات رسانی درمانی به بیماران تصریح کرد: تخلفات و اقدامات غیرعلمی هیچگونه توجیهی ندارد.
 بیماری که به بیمارستان می‌آید  نزد ما امانت است؛  چنانچه تیمی وجود داشته باشد که از تخلفات احتمالی پیشگیری کرده و یا با آنها برخورد کند در واقع به ارائه خدمت پرداخته و فرآیند درمان را کامل می‌کند.
 وظیفه ما و مسئولین نظارت نظارت بر حسن اجرای برنامه‌های حوزه درمان و دفاع از حقوق شهروندان است.

وی با بیان اینکه نظارت بر تعرفه‌ها باید در راستای اهداف مدیریت هزینه‌ها انجام شود یادآور شد: در خصوص دریافت‌های غیرمتعارف به هیچ وجه به شرایط قبل بازنخواهیم گشت و نظارت و برخورد با تخلف‌ها تکلیف شرعی ما محسوب می شود.

بنابر اعلام وبدا جان بابایی در پایان تاکید کرد: تغییر رفتار لازمه و مقدمه برقراری عدالت در سلامت است بنابراین باید تغییر رفتار ایجاد شود تا به سمت عدالت در ارائه خدمات پیش رویم.

انتهای پیام