عکس
تاریخ نشر : ۱۲:۵۹:۵۵, ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

کاهش رغبت افکار عمومی به دانشگاه در آمریکا جمهوری خواهان تمایل کمتری به تحصیلات دانشگاهی دارند

کاهش رغبت افکار عمومی به دانشگاه در آمریکا جمهوری خواهان تمایل کمتری به تحصیلات دانشگاهی دارند

گردآوری جی نیوز : ‪ وزارت علوم و دانشگاه ایالات متحده آمریکا در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: کشور آمریکا 4 هزار و 627 دانشگاه و مؤسسه دولتی و غیر دولتی برای تحصیل دانشجویان دارد. 

مؤسسه «CISC» که بزرگ‌ترین بدنه تحقیقات عمومی اسپانیا محسوب می‌شود و از زیرمجموعه‌های آموزش و پرورش این کشور است گزارش کرده که آمریکا با حدود ٣١٠‌میلیون نفر جمعیت تا پایان سال 2015 کمتر از 5 هزار دانشگاه و موسسه دارد که بخش عمده این تعداد شامل مؤسسه‌های غیر انتفاعی می‌شود. 

 رسانه‌ها نیز گزارش کرده‌اند سیستم آموزش عالی آمریکا گزینه های فراوانی را پیش روی تمام دانشجویان قرار می‌دهد؛ حتی دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل در رشته های خاص یا غیر معمول هستند گزینه‌های فراوانی برای انتخاب خواهند داشت.

 همچنین دانشگاه‌های آمریکا در تحقیقات و تکنیک‌های مختلف پیشرو بوده و پیشرفته ترین امکانات و منابع موجود را برای دانشجویان فراهم می‌آورند؛ در نتیجه حتی دانشجویانی که در رشته های غیر مهندسی نیز مشغول به تحصیل هستند فرصت استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های جهان را برای تحقیقات خواهند داشت.

کارشناسان وزارت علوم آمریکا همچنین اعلام کردند بیش از هزار و هفتصد مؤسسه دانشگاهی در‌ آمریکا تنها طی دو سال دانشجویان را فارغ‌التحصیل می‌کنند. 

بر اساس تحقیقاتی که توسط مرکز ملی دانشجویان انجام شده است ثبت نام دانشجویان کالج در ایالات متحده طی پنج سال متوالی کاهش یافته است.

آمارها حاکی از آن است که این کاهش ادامه دارد؛ نظرسنجی‌های انجام شده توسط مؤسسه «گالوپ» و مرکز تحقیقاتی «پوی» در سال 2017 نشان می‌دهد که رغبت افکار عمومی در مورد کالج‌ها در ایالات متحده کاهش یافته است.

داده‌های منتشر شده نشان می‌دهد کاهش تمایل به تحصیلات دانشگاهی در جمهوری‌خواهان بیش از هر گروه دیگری نمایان است.

انتهای پیام/