عکس
تاریخ نشر : ۱۸:۳۱:۴۳, ۲۱ خرداد ۱۳۹۷

واکنش داورزنی به حضور نمایندگان مجلس در جام جهانی روسیه

واکنش داورزنی به حضور نمایندگان مجلس در جام جهانی روسیه

گردآوری جی نیوز : ‪ درباره مصاحبه امروزش با سایت فدراسیون فوتبال که به دیدارهای تدارکاتی تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2018 اشاره کرده بود اظهار داشت: من می‌دیدم که دوستان می‌گویند بازی دوستانه‌ای تدارک دیده نشده است این در حالی بود که فقط یک بازی تدارکاتی با یونان لغو شد که آن هم شرایط خاصی داشت.
قرار بود این مسابقه در ترکیه انجام شود اما یونانی‌ها این موضوع را قبول نکردند و خواستار برگزاری دیدار در کشور دیگری شدند.
در نهایت نیز این بازی لغو شد.
پس از آن فدراسیون تلاش زیادی برای جایگزینی یک تیم دیگر کرد که این شرایط به وجود نیامد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص حضور نمایندگان مجلس در جام جهانی گفت: در طول اعزام‌هایی که صورت گرفته همواره وزارت ورزش کمترین تعداد افراد همراه را داشته است.
برای جام جهانی هم به گونه‌ای شرایط تنظیم شده که یک بازی آقای سلطانی‌فر یک بازی من و یک بازی آقای عبدالحمید احمدی در کنار تیم ملی باشیم ضمن اینکه آقایان عباباف و رغبتی به‌عنوان انجام وظیفه سازمانی به روسیه می‌روند نه توریست و در آنجا نگاه تحلیلی خواهند داشت.
همچنین باید بگویم که به احتمال فراوان مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس به‌عنوان استانی که عملکرد خوبی داشته است راهی جام جهانی می‌شود ولی هنوز این موضوع قطعی نیست.

داورزنی ادامه داد: جام جهانی بزرگ‌ترین رویداد است و مقامات همه کشورها به کشور میزبان می‌روند تا از نزدیک شرایط را ببینند.
چه اشکالی دارد که چند نفر از نمایندگان مجلس نیز به‌عنوان کسانی که در روند تصمیم‌گیری‌های کشوری دخیل هستند شرایط و روند برگزاری مسابقات را از نزدیک ببینند؟! من فکر نمی‌کنم بیش از سه چهار نماینده مجلس راهی روسیه شوند.

وی گفت: عنوان می‌شود که برای اعزام این نمایندگان نهایتاً 100 میلیون تومان هزینه می‌شود.
من نمی‌خواهم بگویم که این مبلغ کمی است اما در ورزشی که میلیاردی هزینه می‌شود تا حضوری قدرتمند در عرصه جهانی داشته باشیم آیا نباید کسانی که در فرایند توسعه ورزش و زیرساخت‌ها و...
تصمیم‌گیری نقش دارند اعزام شوند؟ به نظرم ما باید در نوع نگاه‌مان تغییر بدهیم.
واقعاً چه اشکالی دارد که نمایندگان مجلس در کنار تیم ملی حضور داشته باشند؟!

داورزنی همچنین در پایان صحبت های خودش گفت شاید مهدی تاج رئیس فدراسیون به دلیل شرایط جسمانی قادر به حضور در روسیه نباشد.

43257