عکس
تاریخ نشر : ۱۵:۲۰:۳۹, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

کشف دارویی که سلول‌های سرطانی را به «خواب دائمی» می‌برد

کشف دارویی که سلول‌های سرطانی را به «خواب دائمی» می‌برد

گردآوری جی نیوز : ‪ دانشمندان استرالیایی روز سه‌شنبه اعلام کردند نوع جدیدی از داروی سرطان را کشف کردند که پروتئین‌های خاصی را هدف قرار می‌دهد تا رشد و گسترش سرطان را بدون عوارض جانبی مضر درمان‌های مرسوم متوقف کند.

براساس گزارش خبرگزاری «شینهوا» «والتر» و «الیزا هال» در بیانیه‌ای در رابطه با تحقیق خود گفتند: این دارو سلول‌های سرطانی را در یک خواب دائمی فرو می‌برد و آسیبی به DNA وارد نمی‌کند.
همچنین این دارو امید بزرگی را در کند کردن پیشرفت سرطان در مدل‌هایی از سرطان خون و کبد و همچنین به تاخیر انداختن بازگشت سرطان به ما می‌دهد.

«تیم توماس» دانشیار این موسسه گفت: این روش جدید برای اولین بار پروتئین‌های KAT6A و KAT6B  که نقش مهمی را به عنوان محرک سرطان ایفا می‌کند مورد هدف قرار می‌دهد.

«آن ووس» دانشیار همراه سرپرست تحقیق این موسسه اظهار داشت: این دارو به جای ایجاد آسیب‌های خطرناک DNA به هنگام شیمی‌درمانی و پرتودرمانی به سادگی سلول‌های سرطانی را به خواب دائمی می‌برد.

وی افزود: این دسته از ترکیبات جدید تکثیر سلول‌های سرطانی را با از بین بردن توانایی شروع چرخه سلول متوقف می‌کند.
درواقع سلول‌های سرطانی نمی‌میرند بلکه آنها قادر به تقسیم و تکثیر نیستند.

جاناتان بائل از موسسه علوم دارویی موناش گفت: تیم ما در حال حاضر بر روی پیشرفت این ترکیب دارویی برای آزمایشات انسانی مناسب کار می‌کند.

انتهای پیام/