عکس

تاکنون فناوری هوش مصنوعی کاربردهای متنوعی در بخش‌های مختلف داشته است اما این بار هوش مصنوعی با کاربرد جالبی که در یک فروشگاه مواد غذایی در چین داشته، توجه افراد بسیاری
فرهنگ و هنر
تاریخ نشر : ۲۲:۵۵:۲۷, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

خطرات پیش‌روی پناهجویان به اروپا فیلمی که سوییس به اسکار فرستاد

خطرات پیش‌روی پناهجویان به اروپا فیلمی که سوییس به اسکار فرستاد

گردآوری جی نیوز : ‪ مستند «الدورادو» ساخته مارکوس ایمهوف نماینده سوییس در مراسم اسکار ۲۰۱۹ خواهد بود.

این فیلم که نخستین بار در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد روایتی دوگانه دارد و در آن از یک‌سو مخاطرات پیش روی پناهجویان برای رسیدن به اروپا را به نمایش می‌گذارد و از سوی دیگر رویارویی فیلمساز با جیوانا را به تصویر می‌کشد که در کودکی هنگام جنگ جهانی دوم کودکی پناهجو بوده است.

«الدورادو» در برلیناله جایزه عفو بین‌الملل را دریافت کرد و به جشنواره‌های معتبر دیگری چون لوکارنو ورشو و هنگ‌کنگ راه یافت.

مستند نماینده سوییس در اسکار در کشورهای آلمان اتریش و سوییس روی پرده رفته است و قرار است که در کشورهای فرانسه مجارستان و لهستان نیز اکران شود.

ایمهوف کارگردان باسابقه‌ سوییسی یکبار در سال ۱۹۸۲ نامزد دریافت اسکار شده است و جوایز بسیاری از جمله خرس نقر‌ه‌ای برلین را در کارنامه دارد.

فیلم قبلی ایمهوف با عنوان «چیزی بیش از عسل» که به زندگی زنبورهای عسل در سراسر جهان می‌پرداخت یکی از موفق‌ترین مستندهای تاریخ سینمای سوییس است.

فهرست اولیه نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان در ماه دسامبر منتشر می‌شود و فهرست نهایی نامزدها روز ۲۲ ژانویه سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.

نودویکمین دوره جوایز اسکار ۲۴ فوریه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.

منبع:‌ هالیوودریپورتر / ۳ اوت

241241